---
title: "RINGSAKER TAVLETEKNIKK AS (987460245): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RINGSAKER TAVLETEKNIKK AS i Ringsaker hadde 11,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987460245-ringsaker-tavleteknikk-as"
---

# RINGSAKER TAVLETEKNIKK AS

Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · Ringsaker

- Org.nr: 987 460 245
- Telefon: 62 36 33 00
- E-post: postmaster@rtt.as
- Nettsted: [rtt.as](https://www.rtt.as)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,4 mill. kr (−29,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 740 440 kr (Margin 6,5 %)
- Etablert: 2004

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,5 % (god). Ned fra 26,2 % i 2024
- Likviditet: 4,14 (meget god). Opp fra 1,89 i 2024
- Soliditet: 79,6 % (meget god). Opp fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,2 % | 11,5 % |
| Driftsmargin | 11,1 % | 12,3 % | 6,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,2 % | 17,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,89 | 4,14 |
| Soliditet | 48,3 % | 54,0 % | 79,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,9 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 044 | 16 042 | 11 378 |
| Driftsresultat | 1 664 | 1 981 | 740 |
| Årsresultat | 1 314 | 1 533 | 679 |
| Driftsmargin | 11,1 % | 12,3 % | 6,5 % |
| Sum gjeld | 3 970 | 3 615 | 1 261 |
| Sum driftskostnader | 13 381 | 14 061 | 10 637 |
| Finansresultat | 22 | 53 | 63 |
| Resultat før skatt | 1 685 | 2 034 | 804 |
| Anleggsmidler | 1 092 | 1 013 | 976 |
| Omløpsmidler | 6 583 | 6 841 | 5 203 |
| Sum eiendeler | 7 675 | 7 854 | 6 179 |
| Egenkapital | 3 706 | 4 239 | 4 918 |
| Kortsiktig gjeld | 3 966 | 3 615 | 1 256 |
| Langsiktig gjeld | 4 | 0 | - |

## Fakta

- Adresse: Brugsvegen 25, 2390 Moelv
- Postadresse: Postboks 123, 2391 Moelv
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.120 Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler
- Etablert: 27.10.2004
- Størrelse: Nr. 54 av 80 i bransjen etter driftsinntekter

## Siste endringer

- 12.05.2026: Styret endret
- 12.05.2026: Daglig leder endret
- 12.05.2026: Regnskapsfører endret
- 12.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Sletting etter fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000260077&sokeverdi=987460245&spraak=nb)
- 12.05.2026: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000260076&sokeverdi=987460245&spraak=nb)
- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000258060&sokeverdi=987460245&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000089836&sokeverdi=987460245&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000512798&sokeverdi=987460245&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAVLEBYGGEREN HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/982917883-tavlebyggeren-hamar-as) | Ringsaker | - | 9,58 mill. kr | −11 % |
| [ERNSTRÖM ELECTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/930832189-ernstrom-electro-as) | Ringsaker | - | 5,41 mill. kr | - |
| [EL-TAVLER INNLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/926460889-el-tavler-innlandet-as) | Ringsaker | - | 3,76 mill. kr | +62,4 % |
| [BUSBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/938073333-busbar-as) | Ringsaker | - | - | - |
| [EWITECH AS](https://www.norscout.com/no/company/995425262-ewitech-as) | Ringsaker | 10 | 11,7 mill. kr | −17,6 % |
| [POWER CONNECTION NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/931074385-power-connection-nordic-as) | Ringsaker | 20 | 82,1 mill. kr | +15,3 % |
| [CLEAN ELECTRIC AS](https://www.norscout.com/no/company/926744461-clean-electric-as) | Ørland | - | 29,5 mill. kr | +10,5 % |
| [TAPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/956890500-tapro-as) | Haugesund | - | 10,2 mill. kr | +48 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
