---
title: "SG SAFETY AS (987541849): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SG SAFETY AS i Sola hadde 199 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 61 ansatte. Daglig leder er Stian Årvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987541849-sg-safety-as"
---

# SG SAFETY AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sola · Etablert 2004

Heleid av [GM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/947680412-gm-holding-as)

- Org.nr: 987 541 849
- Telefon: 51 95 96 00
- E-post: post@sgsafety.no
- Nettsted: [vestteknikk.no](https://vestteknikk.no)
- Daglig leder: Stian Årvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 199 mill. kr (+13,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 24,6 mill. kr (Margin 12,4 %)
- Ansatte: 61

## Ansatte

- september 2025: 62
- oktober 2025: 63
- november 2025: 61

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 38,1 % (meget god). Opp fra 31,9 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 20,5 % (god). Ned fra 21,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,8 % | 33,5 % | 31,9 % | 38,1 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 10,5 % | 12,5 % | 11,1 % | 12,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 356,3 % | 205,1 % | 149,3 % | 179,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,07 | 1,23 | 1,20 | 1,19 |
| Soliditet | 6,2 % | 9,6 % | 20,4 % | 21,2 % | 20,5 % |
| Gjeldsgrad | 15,3 | 9,4 | 3,9 | 3,7 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 76 217 | 119 358 | 155 630 | 174 919 | 198 821 |
| Driftsresultat | 5 164 | 12 586 | 19 530 | 19 389 | 24 585 |
| Årsresultat | 4 039 | 9 812 | 14 857 | 15 364 | 19 215 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 10,5 % | 12,5 % | 11,1 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 30 998 | 47 237 | 52 806 | 47 746 | 56 606 |
| Resultat før skatt | 5 199 | 12 580 | 19 050 | 19 718 | 24 631 |
| Anleggsmidler | 1 270 | 1 645 | 1 493 | 3 393 | 3 686 |
| Omløpsmidler | 31 760 | 50 622 | 64 862 | 57 213 | 67 481 |
| Sum eiendeler | 33 030 | 52 267 | 66 355 | 60 605 | 71 166 |
| Egenkapital | 2 032 | 5 030 | 13 549 | 12 859 | 14 560 |
| Kortsiktig gjeld | 30 998 | 47 237 | 52 806 | 47 746 | 56 606 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

3 selskaper.

- [GM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/947680412-gm-holding-as) (Morselskap)
  - SG SAFETY AS (Denne bedriften)
  - [VESTTEKNIKK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987541881-vestteknikk-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Stian Årvik: Daglig leder og styremedlem
- Geir Magne Årvik: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Røynebergsletta 20, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 23.11.2004
- Tidligere navn: VESTTEKNIKK AS (2004 til 2022)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 106 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel, utleie, konsulenttjenester, servicetjenester og hva derved står i forbindelse, samt deltakelse i andre selkskaper.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659641&sokeverdi=987541849&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000626677&sokeverdi=987541849&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IKM FLUX AS](https://www.norscout.com/no/company/925477834-ikm-flux-as) | Sola | 145 | 1,03 mrd. kr | −22,1 % |
| [HYDRACO AS](https://www.norscout.com/no/company/921268785-hydraco-as) | Sola | 14 | 23,7 mill. kr | +22,3 % |
| [NORFLO AS](https://www.norscout.com/no/company/985901465-norflo-as) | Sola | 11 | 58,8 mill. kr | −5,8 % |
| [KRONEN KAFFEMASKINER AS](https://www.norscout.com/no/company/935821274-kronen-kaffemaskiner-as) | Sola | 10 | 30 mill. kr | - |
| [DYNAMIC CLEANING TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/929978374-dynamic-cleaning-technology-as) | Sola | - | 15,5 mill. kr | +196,1 % |
| [GUTERMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/934330080-gutermann-as) | Sola | - | 11,3 mill. kr | - |
| [MORAY SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/920452329-moray-systems-as) | Sola | - | 10,4 mill. kr | +102,7 % |
| [PRAELIA AS](https://www.norscout.com/no/company/821205522-praelia-as) | Sola | - | 9,69 mill. kr | +483,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
