---
title: "FISHBONES AS (987560053): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FISHBONES AS i Stavanger hadde 171 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Eirik Renli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987560053-fishbones-as"
---

# FISHBONES AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2004

- Org.nr: 987 560 053
- Telefon: +4795188778
- E-post: post@fishbones.as
- Nettsted: [fishbones.as](https://www.fishbones.as)
- Daglig leder: Eirik Renli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 171 mill. kr (+147,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 47 mill. kr (Margin 27,5 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 35 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 202 mill. kr (+58,2 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 34
- november 2025: 35
- januar 2026: 34
- februar 2026: 37
- april 2026: 36
- juli 2026: 37
- oktober 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,5 % (meget god). Opp fra −2,1 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Ned fra 5,36 i 2024
- Soliditet: 64,9 % (meget god). Ned fra 84,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | 47,1 % | −2,1 % | 26,5 % |
| Driftsmargin | 14,3 % | 0,0 % | 40,3 % | −39,1 % | 27,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 17,1 % | 73,3 % | −3,1 % | 30,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,56 | 1,65 | 3,86 | 5,36 | 2,52 |
| Soliditet | 67,1 % | 46,9 % | 77,0 % | 84,1 % | 64,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,1 | 0,3 | 0,2 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 55 774 | 86 124 | 170 649 | 69 152 | 170 867 |
| Driftsresultat | 7 974 | 3 | 68 856 | −27 015 | 46 958 |
| Årsresultat | 7 200 | 9 285 | 54 300 | −2 989 | 30 498 |
| Driftsmargin | 14,3 % | 0,0 % | 40,3 % | −39,1 % | 27,5 % |
| Sum gjeld | 32 676 | 77 188 | 36 625 | 22 558 | 75 541 |
| Sum driftskostnader | - | - | 101 793 | 96 167 | 123 909 |
| Finansresultat | - | - | 934 | 23 261 | −8 098 |
| Resultat før skatt | 8 847 | 11 550 | 69 790 | −3 754 | 38 860 |
| Anleggsmidler | 20 152 | 19 806 | 20 620 | 25 641 | 38 798 |
| Omløpsmidler | 79 296 | 125 440 | 138 362 | 116 285 | 176 609 |
| Sum eiendeler | 99 448 | 145 246 | 158 982 | 141 926 | 215 407 |
| Egenkapital | 66 773 | 68 057 | 122 357 | 119 368 | 139 866 |
| Kortsiktig gjeld | 30 926 | 75 938 | 35 817 | 21 681 | 69 957 |
| Langsiktig gjeld | 1 750 | 1 250 | 808 | 877 | 5 584 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 170 735 | 127 642 | 201 931 |
| Driftsresultat | 52 665 | 1 005 | 49 570 |
| Årsresultat | 36 781 | 10 432 | 29 799 |
| Driftsmargin | 30,8 % | 0,8 % | 24,5 % |
| Sum gjeld | 39 323 | 28 989 | 75 436 |
| Sum driftskostnader | 118 070 | 126 637 | 152 361 |
| Finansresultat | −393 | 8 704 | −9 054 |
| Resultat før skatt | 52 272 | 9 708 | 40 515 |
| Anleggsmidler | 4 304 | 5 318 | 5 806 |
| Omløpsmidler | 134 655 | 131 588 | 198 279 |
| Sum eiendeler | 138 959 | 136 906 | 204 085 |
| Egenkapital | 99 636 | 107 917 | 128 650 |
| Kortsiktig gjeld | 37 579 | 26 658 | 64 863 |
| Langsiktig gjeld | 1 745 | 2 331 | 10 573 |

## Ledelse og styre

- Eirik Renli: Daglig leder
- Jan Arild Wathne: Styrets leder
- Zaneta Freyer: Styremedlem
- Arne Tommy Sigmundstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fabrikkveien 11, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 22.11.2004
- Tidligere navn: ACID NEEDLE AS (2004 til 2010)
- Aksjekapital: 241 209 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2005
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/947214489-kjell-haver-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 82 av 5 688 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og kommersialisering av produkter innen oljeindustrien.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 31.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000721556&sokeverdi=987560053&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664016&sokeverdi=987560053&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000560592&sokeverdi=987560053&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.02.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr
- 03.02.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REMORA ROBOTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/916538251-remora-robotics-as) | Stavanger | 39 | 28,1 mill. kr | +76,4 % |
| [VÅRGRØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/925904082-vargronn-as) | Stavanger | 36 | - | - |
| [UNITECH POWER SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/979785615-unitech-power-systems-as) | Stavanger | 49 | 116 mill. kr | +9,9 % |
| [SEKAL AS](https://www.norscout.com/no/company/896836072-sekal-as) | Stavanger | 33 | 273 mill. kr | −6,9 % |
| [Q10 OFFSHORE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/812716522-q10-offshore-service-as) | Stavanger | 141 | 104 mill. kr | +93,1 % |
| [STINGER TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/985277400-stinger-technology-as) | Stavanger | 32 | 58,8 mill. kr | +16,9 % |
| [ELECTRONIC CHART CENTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/980937631-electronic-chart-centre-as) | Stavanger | 29 | 53,4 mill. kr | +12,1 % |
| [VIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/898241882-vial-as) | Stavanger | 28 | 37,7 mill. kr | −2,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
