---
title: "REVE KOMPOST AS (987739924): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REVE KOMPOST AS i Klepp hadde 16,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Thor Refve. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987739924-reve-kompost-as"
---

# REVE KOMPOST AS

Materialgjenvinning · Klepp · Etablert 2004

Heleid av [REVE-GÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989216201-reve-garden-as)

- Org.nr: 987 739 924
- Telefon: 904 95 390
- E-post: post@revekompost.no
- Nettsted: [revekompost.no](https://www.revekompost.no)
- Daglig leder: Thor Refve (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,6 mill. kr (+13,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,54 mill. kr (Margin 21,3 %)
- Ansatte: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 2,57 (meget god). Ned fra 6,52 i 2024
- Soliditet: 63,8 % (meget god). Opp fra 50,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,3 % | 3,5 % | 6,7 % | 9,6 % |
| Driftsmargin | 15,4 % | 25,1 % | 9,5 % | 17,2 % | 21,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,4 % | 8,2 % | 12,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,45 | 6,52 | 2,57 |
| Soliditet | 48,0 % | 49,2 % | 50,4 % | 50,0 % | 63,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 416 | 15 954 | 13 015 | 14 687 | 16 613 |
| Driftsresultat | 1 908 | 4 003 | 1 235 | 2 525 | 3 539 |
| Årsresultat | 1 113 | 2 660 | 380 | 1 382 | 2 238 |
| Driftsmargin | 15,4 % | 25,1 % | 9,5 % | 17,2 % | 21,3 % |
| Sum gjeld | 19 470 | 21 273 | 20 614 | 22 320 | 13 938 |
| Sum driftskostnader | 10 508 | 11 951 | 11 780 | 12 162 | 13 074 |
| Finansresultat | −481 | −592 | −746 | −753 | −667 |
| Resultat før skatt | - | - | 490 | 1 772 | 2 872 |
| Anleggsmidler | 31 580 | 31 018 | 32 533 | 30 540 | 30 855 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 060 | 14 140 | 7 680 |
| Sum eiendeler | 37 408 | 41 872 | 41 592 | 44 680 | 38 535 |
| Egenkapital | 17 939 | 20 598 | 20 978 | 22 360 | 24 598 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 20 079 | 2 168 | 2 990 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 535 | 20 152 | 10 948 |

## Konsern

4 selskaper.

- [REVE-GÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989216201-reve-garden-as) (Morselskap)
  - [ATV GÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976868129-atv-garden-as) (9 ansatte)
  - [FARMER VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/861095762-farmer-vest-as)
  - REVE KOMPOST AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Thor Refve: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nordsjøvegen 520, 4352 Kleppe
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 28.12.2004
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [FRYD REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919314443-fryd-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JÆREN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975966992-jaeren-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 90 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å drive kompostvirksomhet o.l. samt hva som herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 13.01.2026: Antall ansatte endret til 10

## Kunngjøringer

- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136127&sokeverdi=987739924&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,83 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALUNDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989188178-alunde-holding-as) | Klepp | - | 5 584 kr | - |
| [GALLOS ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/922545413-gallos-arena-as) | Klepp | - | 7,95 mill. kr | +47,8 % |
| [METALLCO NMF AS](https://www.norscout.com/no/company/981361431-metallco-nmf-as) | Gjøvik | 10 | 110 mill. kr | −4,1 % |
| [METALLCO EE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/980700984-metallco-ee-norge-as) | Gjøvik | 9 | 33,3 mill. kr | −5,6 % |
| [TJ METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/933226441-tj-metall-as) | Nærøysund | 11 | 1,41 mill. kr | - |
| [BA GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/932770504-ba-gjenvinning-as) | Kongsvinger | 9 | 32,6 mill. kr | +1,3 % |
| [OTTEM GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/928057798-ottem-gjenvinning-as) | Sunndal | 11 | 32,8 mill. kr | +5,1 % |
| [RISBERGSETER BIL-DEMONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/917640033-risbergseter-bil-demontering-as) | Grue | 9 | 10,8 mill. kr | +27,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
