---
title: "HAVFRUENE. AS (987753234): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAVFRUENE. AS i Inderøy hadde 3,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Kjerstin Øye. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987753234-havfruene-as"
---

# HAVFRUENE. AS

Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · Inderøy · Etablert 2005

- Org.nr: 987 753 234
- Telefon: 74 15 33 30
- Daglig leder: Kjerstin Øye (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,43 mill. kr (−12,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −756 543 kr (Margin −22,1 %)
- Ansatte: 24

## Ansatte

- desember 2025: 23
- februar 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −9,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −6,4 % i 2024
- Likviditet: 6,95 (meget god). Opp fra 6,85 i 2024
- Soliditet: −1,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,0 % | - | −6,4 % | −9,3 % |
| Driftsmargin | 20,1 % | 6,2 % | 14,4 % | −12,8 % | −22,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,4 % | −74,3 % | −334,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,94 | 6,85 | 6,95 |
| Soliditet | 24,6 % | 23,6 % | 23,8 % | 10,2 % | −1,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 3,2 | 3,2 | 8,8 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 496 | 3 139 | 2 955 | 3 933 | 3 425 |
| Driftsresultat | 703 | 195 | 424 | −505 | −757 |
| Årsresultat | 403 | −23 | 38 | −734 | −1 017 |
| Driftsmargin | 20,1 % | 6,2 % | 14,4 % | −12,8 % | −22,1 % |
| Sum gjeld | 4 939 | 5 156 | 5 219 | 7 923 | 7 600 |
| Sum driftskostnader | 2 793 | 2 944 | 2 531 | 4 438 | 4 182 |
| Finansresultat | 187 | 226 | −353 | −435 | −543 |
| Resultat før skatt | - | - | 71 | −940 | −1 299 |
| Anleggsmidler | 4 968 | 4 865 | 5 259 | 5 241 | 5 232 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 591 | 3 579 | 2 249 |
| Sum eiendeler | 6 555 | 6 749 | 6 850 | 8 820 | 7 481 |
| Egenkapital | 1 615 | 1 593 | 1 631 | 897 | −120 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 819 | 523 | 324 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 400 | 7 400 | 7 277 |

## Ledelse og styre

- Kjerstin Øye: Daglig leder og styremedlem
- Inger Einvik: Styrets leder
- Kenneth Brandsås: Styremedlem
- Kari Løge: Styremedlem
- Svanhild Snipstad: Styremedlem
- Kari Øye: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sundsøya 20, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.890 Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.04.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2006
- Regnskapsfører: [HALGER FJELLVIK REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/966155779-halger-fjellvik-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 130 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, pakke distribuere og selge helseprodukter. Gi informasjon og drive opplysningsvirksomhet, samt annen virksomet som naturlig faller inne under dette. Investering i aksjer i andre selskaper og andre pengeplasseringer.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580786&sokeverdi=987753234&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828707&sokeverdi=987753234&spraak=nb)
- 03.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000725906&sokeverdi=987753234&spraak=nb)
- 03.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000725905&sokeverdi=987753234&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000650194&sokeverdi=987753234&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926744798-gangstad-gardsysteri-as) | Inderøy | 27 | 25,4 mill. kr | +0,9 % |
| [RØRA BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/967462284-rora-bakeri-as) | Inderøy | 14 | 7,1 mill. kr | +7,4 % |
| [INDERØY SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/984062141-inderoy-slakteri-as) | Inderøy | 32 | 75,1 mill. kr | +9,9 % |
| [INDERØY MOSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922606390-inderoy-mosteri-as) | Inderøy | 10 | 5,64 mill. kr | +1,0 % |
| [A/S Røra Fabrikker](https://www.norscout.com/no/company/916915144-a-s-rora-fabrikker) | Inderøy | 78 | 362 mill. kr | +5,0 % |
| [JAN'S PØLSEMAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924675594-jan-s-polsemakeri-as) | Inderøy | 7 | 2,23 mill. kr | +22,9 % |
| [BERIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/923999396-berika-as) | Inderøy | 165 | 570 mill. kr | +23,1 % |
| [64 GRADER NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/833273612-64-grader-nord-as) | Inderøy | - | 1,34 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
