---
title: "SGI COMPLIANCE AS (987766670): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SGI COMPLIANCE AS i Oslo hadde 72,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Berge Anders Lavik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987766670-sgi-compliance-as"
---

# SGI COMPLIANCE AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Oslo · Etablert 2005

- Org.nr: 987 766 670
- Telefon: 24 11 85 46
- E-post: post@sgicompliance.no
- Nettsted: [sgicompliance.no](https://www.sgicompliance.no)
- Daglig leder: Berge Anders Lavik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 72,5 mill. kr (+17,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,46 mill. kr (Margin 13 %)
- Ansatte: 35 (Ned fra 37 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- november 2025: 35
- desember 2025: 37
- januar 2026: 34
- februar 2026: 36
- mars 2026: 34
- april 2026: 35
- mai 2026: 34
- juni 2026: 33
- september 2026: 31
- oktober 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,2 % (meget god). Ned fra 38,9 % i 2024
- Likviditet: 1,78 (god). Opp fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 54,5 % (meget god). Opp fra 33,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,1 % | 40,3 % | 38,9 % | 33,2 % |
| Driftsmargin | 8,8 % | 10,9 % | 14,2 % | 15,7 % | 13,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,1 % | - | 121,7 % | 74,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,15 | - | 1,04 | 1,78 |
| Soliditet | 61,9 % | 67,0 % | 30,4 % | 33,2 % | 54,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 2,3 | 2,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 55 482 | 52 673 | 62 701 | 61 681 | 72 520 |
| Driftsresultat | 4 883 | 5 752 | 8 903 | 9 709 | 9 459 |
| Årsresultat | 4 526 | 5 688 | 9 720 | 8 449 | 8 116 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 10,9 % | 14,2 % | 15,7 % | 13 % |
| Sum gjeld | 11 372 | 11 942 | 18 120 | 19 917 | 15 014 |
| Sum driftskostnader | 50 599 | - | 53 798 | 51 972 | 63 061 |
| Finansresultat | 920 | - | 3 561 | 1 128 | 959 |
| Resultat før skatt | - | 7 294 | - | 10 836 | 10 418 |
| Anleggsmidler | 13 276 | 22 427 | 8 353 | 9 028 | 6 334 |
| Omløpsmidler | - | 13 718 | - | 20 770 | 26 677 |
| Sum eiendeler | 29 887 | 36 145 | 26 052 | 29 798 | 33 011 |
| Egenkapital | 18 515 | 24 203 | 7 932 | 9 881 | 17 997 |
| Kortsiktig gjeld | - | 11 942 | - | 19 917 | 15 014 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Berge Anders Lavik: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fredrik Selmers vei 6, 0663 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 04.01.2005
- Tidligere navn: KIWA NORKJEMI AS (2016 til 2021); NORKJEMI AS (2005 til 2016)
- Aksjekapital: 1 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/987632380-vaak-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 204 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby løsninger, service og rutiner for drift, kontroll og vedlikehold av vannsystemer, herunder legionellakontroll og vannbehandling.

## Siste endringer

- 05.12.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000362524&sokeverdi=987766670&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000864831&sokeverdi=987766670&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707745&sokeverdi=987766670&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000585703&sokeverdi=987766670&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000529032&sokeverdi=987766670&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NUMASCALE AS](https://www.norscout.com/no/company/992462787-numascale-as) | Oslo | 35 | 115 mill. kr | +9,1 % |
| [HYDRO REIN AS](https://www.norscout.com/no/company/932189569-hydro-rein-as) | Oslo | 35 | 9,71 mill. kr | - |
| [BUREAU VERITAS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/988174084-bureau-veritas-norway-as) | Oslo | 36 | 136 mill. kr | +12,9 % |
| [REJLERS ELSIKKERHET AS](https://www.norscout.com/no/company/995500124-rejlers-elsikkerhet-as) | Oslo | 34 | 68 mill. kr | +22,1 % |
| [STEP SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/918672109-step-solutions-as) | Oslo | 39 | 64 mill. kr | +35,7 % |
| [UMAIN AS](https://www.norscout.com/no/company/928616991-umain-as) | Oslo | 34 | 31,3 mill. kr | +601,3 % |
| [GE RENEWABLE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/889467592-ge-renewable-norway-as) | Oslo | 39 | 232 mill. kr | +17,2 % |
| [JONES ENGINEERING GROUP NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/936581471-jones-engineering-group-norway-as) | Oslo | 34 | - | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
