---
title: "SUBSEA COMPOSITE SOLUTIONS AS (987902140): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SUBSEA COMPOSITE SOLUTIONS AS i Alver hadde 64,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Vidar Grindheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/987902140-subsea-composite-solutions-as"
---

# SUBSEA COMPOSITE SOLUTIONS AS

Bygging av sivile skip og flytende materiell · Alver · Etablert 2005

- Org.nr: 987 902 140
- Telefon: 56 34 99 10
- Nettsted: [scsolutions.no](https://scsolutions.no)
- Daglig leder: Vidar Grindheim

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 64,6 mill. kr (+4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,1 mill. kr (Margin 15,6 %)
- Ansatte: 14

## Ansatte

- januar 2026: 12
- februar 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,7 % (meget god). Ned fra 68,5 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 24,5 % (god). Ned fra 53,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,4 % | 21,1 % | 68,5 % | 39,7 % |
| Driftsmargin | 22,3 % | 17,9 % | 12,0 % | 24,7 % | 15,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 104,0 % | - | 141,9 % | 97,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,65 | 1,40 | - | 1,85 | 1,18 |
| Soliditet | 41,8 % | 38,8 % | 40,2 % | 53,4 % | 24,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,6 | 1,5 | 0,9 | 3,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 453 | 35 883 | 36 039 | 62 016 | 64 560 |
| Driftsresultat | 4 551 | 6 433 | 4 312 | 15 318 | 10 069 |
| Årsresultat | 3 778 | 4 937 | 3 188 | 11 755 | 7 285 |
| Driftsmargin | 22,3 % | 17,9 % | 12 % | 24,7 % | 15,6 % |
| Sum gjeld | 6 381 | 11 966 | 13 014 | 10 873 | 20 809 |
| Sum driftskostnader | - | - | 31 728 | 46 697 | 54 491 |
| Finansresultat | - | - | −221 | −246 | −716 |
| Resultat før skatt | 4 494 | 6 330 | - | 15 072 | 9 352 |
| Anleggsmidler | 2 086 | 2 873 | 3 634 | 3 488 | 3 188 |
| Omløpsmidler | 8 885 | 16 671 | - | 19 858 | 24 379 |
| Sum eiendeler | 10 971 | 19 544 | 21 780 | 23 346 | 27 567 |
| Egenkapital | 4 591 | 7 578 | 8 766 | 12 473 | 6 758 |
| Kortsiktig gjeld | 5 378 | 11 879 | - | 10 750 | 20 697 |
| Langsiktig gjeld | 1 003 | 88 | - | 123 | - |

## Ledelse og styre

- Vidar Grindheim: Daglig leder
- Rolf Johan Fredrik Arvidsson: Styrets leder
- Lars Johan Henrik Lundkvist: Styremedlem
- Aurelien Lafforgue: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Radøyvegen 387, 5938 Sæbøvågen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 30.110 Bygging av sivile skip og flytende materiell
- Etablert: 03.02.2005
- Tidligere navn: MUNDAL SUBSEA AS (2010 til 2024); BOATINGNORWAY AS (2005 til 2010)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2010
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 163 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapet er et markedsførings-, salgs-, produksjons- og prosjektgjennomføringsselskap. Virksomheten er utvikling, engineering, markedsføring, salg, produksjon og leveranse av produkter og komponenter til sektorene olje, gass og subsea, samt annen beslektet virksomhet.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000821040&sokeverdi=987902140&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000588591&sokeverdi=987902140&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000888175&sokeverdi=987902140&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RADØYGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/968247379-radoygruppen-as) | Alver | 93 | 248 mill. kr | +18,8 % |
| [RAFNAR MUNDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/985935122-rafnar-mundal-as) | Alver | 8 | 20,1 mill. kr | −50,8 % |
| [MUNDAL SUBSEA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/992918098-mundal-subsea-eiendom-as) | Alver | - | 2,22 mill. kr | +47,8 % |
| [RADØY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919570938-radoy-holding-as) | Alver | - | 618 213 kr | - |
| [STEELISLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/922651655-steelisland-as) | Alver | - | 0 kr | - |
| [Båt og Motorservice AS](https://www.norscout.com/no/company/948435098-bat-og-motorservice-as) | Nærøysund | 15 | 17,1 mill. kr | −1,8 % |
| [GS MARINE PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990206201-gs-marine-produksjon-as) | Sande | 14 | 20,5 mill. kr | −9,2 % |
| [LOS FJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/995252570-los-fjord-as) | Tysnes | 15 | 42,7 mill. kr | +20,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
