---
title: "ODDE SAGBRUK AS (988010707): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ODDE SAGBRUK AS i Evje og Hornnes hadde 116 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Ronny Madsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988010707-odde-sagbruk-as"
---

# ODDE SAGBRUK AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Evje og Hornnes · Etablert 2005

- Org.nr: 988 010 707
- Telefon: 37 93 07 86
- Nettsted: [byggtorget.no](https://byggtorget.no)
- Daglig leder: Ronny Madsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 116 mill. kr (+14,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,71 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 35 (Opp fra 33 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 33
- januar 2026: 30
- februar 2026: 32
- juli 2026: 34
- september 2026: 35

### Per sted

- Evje: 29 ansatte
- Valle: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,1 % (god). Opp fra 8,7 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Ned fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 43,7 % (meget god). Ned fra 43,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,8 % | 2,8 % | 8,7 % | 10,1 % |
| Driftsmargin | 8,4 % | 8,8 % | 1,9 % | 5,6 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,3 % | - | - | 17,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,98 | 1,74 | 1,66 | 1,40 |
| Soliditet | 38,0 % | 43,8 % | - | 43,8 % | 43,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,3 | - | 1,3 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 109 855 | 109 007 | 97 057 | 101 403 | 115 808 |
| Driftsresultat | 9 240 | 9 598 | 1 850 | 5 701 | 7 712 |
| Årsresultat | 7 313 | 7 371 | 392 | 3 259 | 4 662 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 8,8 % | 1,9 % | 5,6 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 42 248 | 38 812 | 37 460 | 40 167 | 46 269 |
| Sum driftskostnader | 100 615 | - | - | 95 703 | - |
| Finansresultat | 22 | - | - | −1 494 | - |
| Resultat før skatt | - | 9 361 | 505 | 4 207 | 5 988 |
| Anleggsmidler | 20 145 | 20 118 | 22 747 | 24 252 | 32 329 |
| Omløpsmidler | - | 48 989 | 42 746 | 47 206 | 49 893 |
| Sum eiendeler | 68 172 | 69 107 | 65 493 | 71 459 | 82 222 |
| Egenkapital | 25 924 | 30 295 | - | 31 292 | 35 954 |
| Kortsiktig gjeld | - | 24 733 | 24 572 | 28 399 | 35 622 |
| Langsiktig gjeld | - | 14 079 | 12 887 | 11 767 | 10 647 |

## Ledelse og styre

- Ronny Madsen: Daglig leder og styrets leder
- Torstein Engesland: Styremedlem
- Dagfinn Madsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: General Holms veg 7, 4735 Evje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 04.01.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: TALL KRISTIN ERSTAD
- Størrelse: Nr. 19 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av sagbruk, omsetning av trelast og byggevarer, samt annen virksomhet beslektet med denne.

## Kunngjøringer

- 12.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000796072&sokeverdi=988010707&spraak=nb)
- 31.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000721561&sokeverdi=988010707&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000753416&sokeverdi=988010707&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656879&sokeverdi=988010707&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656878&sokeverdi=988010707&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OTRA TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/980365476-otra-trelast-as) | Evje og Hornnes | 20 | 39,6 mill. kr | +20,4 % |
| [EVJE FARGE OG INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/912700321-evje-farge-og-interior-as) | Evje og Hornnes | - | 5,59 mill. kr | +2,7 % |
| [EVJE PEIS OG VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/929228952-evje-peis-og-varme-as) | Evje og Hornnes | - | 5,47 mill. kr | +9,8 % |
| [STRAI KJØKKEN EVJE AS](https://www.norscout.com/no/company/936298516-strai-kjokken-evje-as) | Evje og Hornnes | - | 0 kr | - |
| [BEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/996392929-bek-holding-as) | Evje og Hornnes | - | - | - |
| [EVJE TRAFIKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/996338614-evje-trafikksenter-as) | Evje og Hornnes | 23 | 18,7 mill. kr | +9,4 % |
| [NYE TOP MATSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918271848-nye-top-matsenter-as) | Evje og Hornnes | 21 | 42,8 mill. kr | +1,1 % |
| [OLAV AAS AS](https://www.norscout.com/no/company/999111025-olav-aas-as) | Evje og Hornnes | 20 | 82,8 mill. kr | +7,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
