---
title: "NT LAST OG BUSS AS (988196312): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NT LAST OG BUSS AS i Steinkjer hadde 19,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Stig Arve Reierskog. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as"
---

# NT LAST OG BUSS AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 2005

- Org.nr: 988 196 312
- Telefon: 74 16 08 80
- E-post: firmapost@ntlast.no
- Nettsted: [ntlast.no](https://www.ntlast.no)
- Daglig leder: Stig Arve Reierskog

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,8 mill. kr (−8,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 321 071 kr (Margin 1,6 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- januar 2026: 10
- februar 2026: 9
- juni 2026: 10
- juli 2026: 9
- september 2026: 8
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,0 % (svak). Ned fra 9,8 % i 2024
- Likviditet: 1,75 (god). Ned fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 30,4 % (god). Opp fra 26,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,1 % | 9,8 % | 9,8 % | 5,0 % |
| Driftsmargin | 1,4 % | 2,7 % | 2,5 % | 3,1 % | 1,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 50,5 % | 34,9 % | 25,1 % | 2,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,81 | 2,05 | 1,85 | 1,75 |
| Soliditet | 14,0 % | 18,0 % | 22,9 % | 26,0 % | 30,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,1 | 4,5 | 3,4 | 2,9 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 579 | 22 277 | 25 092 | 21 586 | 19 784 |
| Driftsresultat | 276 | 612 | 639 | 662 | 321 |
| Årsresultat | 82 | 395 | 378 | 341 | 39 |
| Driftsmargin | 1,4 % | 2,7 % | 2,5 % | 3,1 % | 1,6 % |
| Sum gjeld | 4 927 | 5 455 | 5 302 | 5 470 | 4 482 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 453 | 20 924 | 19 463 |
| Finansresultat | - | - | −154 | −224 | −265 |
| Resultat før skatt | 105 | 506 | 485 | 438 | 56 |
| Anleggsmidler | 390 | 215 | 373 | 345 | 305 |
| Omløpsmidler | 5 340 | 6 439 | 6 506 | 7 043 | 6 134 |
| Sum eiendeler | 5 731 | 6 654 | 6 879 | 7 388 | 6 439 |
| Egenkapital | 804 | 1 199 | 1 577 | 1 918 | 1 957 |
| Kortsiktig gjeld | 3 027 | 3 555 | 3 180 | 3 809 | 3 496 |
| Langsiktig gjeld | 1 900 | 1 900 | 2 122 | 1 661 | - |

## Ledelse og styre

- Stig Arve Reierskog: Daglig leder
- Torfinn Lorentsen: Styrets leder
- Morten Mikael Jønnum: Styremedlem
- Terje Olsen: Styremedlem
- Terje Gausen: Styremedlem
- Ove Kjetil Aunvold: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Arve Skjeflos veg 6, 7713 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 16.03.2005
- Aksjekapital: 1 060 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2005
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 562 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og reparasjoner av kjøretøyer samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette. Og å investere i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642493&sokeverdi=988196312&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000664048&sokeverdi=988196312&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 22.04.2021: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1,9 mill. kr
- 22.04.2021: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1,9 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTO FIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as) | Steinkjer | 10 | 24,8 mill. kr | −8,4 % |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [BILPLEIEN STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/919366354-bilpleien-steinkjer-as) | Steinkjer | 8 | 7,82 mill. kr | +1,5 % |
| [AUTOPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/974695618-autopartner-as) | Steinkjer | 11 | 19,9 mill. kr | +1,9 % |
| [FIGGA BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935249740-figga-bilservice-as) | Steinkjer | 8 | 6,09 mill. kr | - |
| [TB VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999268439-tb-verkstedsenter-as) | Steinkjer | 11 | 28,4 mill. kr | +15 % |
| [STEINKJER MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930165425-steinkjer-motorsenter-as) | Steinkjer | 6 | 16,5 mill. kr | −3,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
