---
title: "SAPU AS (988208221): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAPU AS i Ringerike hadde 799 992 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er John Edvard Myrvang. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988208221-sapu-as"
---

# SAPU AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Ringerike · Etablert 2005

- Org.nr: 988 208 221
- Telefon: 32 18 18 00
- Daglig leder: John Edvard Myrvang (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 799 992 kr
- Driftsresultat 2025: 59 336 kr (Margin 7,4 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 120 mill. kr (−15,8 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,4 % (svak). Ned fra 9,1 % i 2024
- Likviditet: 3,26 (meget god). Opp fra 0,45 i 2024
- Soliditet: 63,4 % (meget god). Ned fra 76,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,1 % | 1,4 % |
| Driftsmargin | - | - | 7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,7 % | 0,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,30 | 0,45 | 3,26 |
| Soliditet | 75,8 % | 76,9 % | 63,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | 800 |
| Driftsresultat | −107 | −576 | 59 |
| Årsresultat | −444 | 3 471 | 528 |
| Driftsmargin | - | - | 7,4 % |
| Sum gjeld | 9 752 | 9 751 | 19 078 |
| Sum driftskostnader | 107 | 576 | 741 |
| Finansresultat | 105 | 3 941 | −39 |
| Resultat før skatt | −1 | 3 365 | 21 |
| Anleggsmidler | 39 109 | 40 462 | 49 772 |
| Omløpsmidler | 1 204 | 1 822 | 2 366 |
| Sum eiendeler | 40 313 | 42 283 | 52 138 |
| Egenkapital | 30 561 | 32 532 | 33 060 |
| Kortsiktig gjeld | 4 057 | 4 063 | 726 |
| Langsiktig gjeld | 5 695 | 5 688 | 18 352 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 121 300 | 142 594 | 120 072 |
| Driftsresultat | 6 853 | 7 352 | 9 985 |
| Årsresultat | −649 | 1 808 | 4 280 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 5,2 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 180 784 | 164 777 | 155 817 |
| Sum driftskostnader | 114 446 | 135 242 | 110 087 |
| Finansresultat | −7 192 | −6 104 | −7 296 |
| Resultat før skatt | −339 | 1 248 | 2 689 |
| Anleggsmidler | 128 880 | 111 856 | 111 498 |
| Omløpsmidler | 103 917 | 105 244 | 100 921 |
| Sum eiendeler | 232 797 | 217 099 | 212 419 |
| Egenkapital | 52 014 | 52 322 | 56 602 |
| Kortsiktig gjeld | 42 445 | 27 090 | 22 853 |
| Langsiktig gjeld | 138 338 | 137 688 | 132 964 |

## Ledelse og styre

- John Edvard Myrvang: Daglig leder og styremedlem
- Tom Jarle Myrvang: Styrets leder
- Bjørn Erland Aasen: Styremedlem
- Karl Jens Holmen: Styremedlem
- Knut Lindmo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nymobakken 34, 3516 Hønefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 22.04.2005
- Tidligere navn: STARTPAKKE 8 AS (2005)
- Aksjekapital: 31 900 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.01.2025
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 211 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i verdipapirer og andre selskap, samt hva herved naturlig står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000372612&sokeverdi=988208221&spraak=nb)
- 12.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738328&sokeverdi=988208221&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RINGERIKE PUKK OG SAND AS](https://www.norscout.com/no/company/995465213-ringerike-pukk-og-sand-as) | Ringerike | - | 4,93 mill. kr | +2,9 % |
| [HENSMOEN PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/919572191-hensmoen-pukkverk-as) | Ringerike | - | 0 kr | - |
| [SOKNA SAND OG PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/985157553-sokna-sand-og-pukk-as) | Ringerike | - | 11,5 mill. kr | +25,1 % |
| [STANGE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/994522779-stange-industri-as) | Ringerike | 32 | 129 mill. kr | +8,7 % |
| [JOHN MYRVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/948036932-john-myrvang-as) | Ringerike | 52 | 115 mill. kr | −6,8 % |
| [HØIGILT SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/942427166-hoigilt-sandtak-as) | Kristiansand | - | 800 153 kr | - |
| [VASSFJELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/915074324-vassfjellet-as) | Trondheim | - | 773 363 kr | −54,5 % |
| [OR RÅSTOFF AS](https://www.norscout.com/no/company/927359103-or-rastoff-as) | Bø | - | 808 600 kr | −81,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
