---
title: "STEINAR LEIRVIK AS (988236616): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEINAR LEIRVIK AS i Malvik hadde 83,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 96 ansatte. Daglig leder er Steinar Leirvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988236616-steinar-leirvik-as"
---

# STEINAR LEIRVIK AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Malvik · Etablert 2005

- Org.nr: 988 236 616
- Telefon: 926 46 121
- Daglig leder: Steinar Leirvik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 83,5 mill. kr (+4,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,81 mill. kr (Margin 2,2 %)
- Ansatte: 96 (Ned fra 100 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 103
- oktober 2025: 104
- november 2025: 100
- januar 2026: 99
- februar 2026: 100
- mars 2026: 96
- april 2026: 95
- mai 2026: 93
- juni 2026: 97
- juli 2026: 108
- august 2026: 105
- september 2026: 100
- oktober 2026: 96

### Per sted

- Stjørdal: 38 ansatte · 2 avdelinger
- Hommelvik: 21 ansatte · 2 avdelinger
- Steinkjer: 16 ansatte
- Inderøy: 11 ansatte
- Namsos: 10 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,1 % (god). Opp fra 13,8 % i 2024
- Likviditet: 1,10 (tilfredsstillende). Opp fra 1,09 i 2024
- Soliditet: 9,2 % (svak). Opp fra 8,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,8 % | 14,1 % |
| Driftsmargin | 4,2 % | 2,3 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 122,2 % | 161,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,09 | 1,10 |
| Soliditet | 14,0 % | 8,3 % | 9,2 % |
| Gjeldsgrad | 6,2 | 11,0 | 9,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 79 196 | 79 527 | 83 456 |
| Driftsresultat | 3 296 | 1 799 | 1 806 |
| Årsresultat | 2 777 | 1 675 | 1 607 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 2,3 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 13 839 | 14 074 | 12 579 |
| Sum driftskostnader | 75 900 | 77 727 | 81 650 |
| Finansresultat | 280 | 353 | 255 |
| Resultat før skatt | 3 576 | 2 152 | 2 062 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 56 |
| Omløpsmidler | 16 088 | 15 348 | 13 805 |
| Sum eiendeler | 16 088 | 15 348 | 13 861 |
| Egenkapital | 2 249 | 1 274 | 1 282 |
| Kortsiktig gjeld | 13 839 | 14 074 | 12 577 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steinar Leirvik: Daglig leder og styrets leder
- Wenche Leirvik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Svehøgda 128, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 18.05.2005
- Aksjekapital: 1 050 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2005
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av bensinstasjon, varehandel, matservering samt alt hva dertil står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 16.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000182527&sokeverdi=988236616&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TØF AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/931931113-tof-auto-as) | Malvik | 12 | 8,59 mill. kr | +5,9 % |
| [LEIRVIK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989087452-leirvik-holding-as) | Malvik | - | 1,05 mill. kr | - |
| [STELLANDER AS](https://www.norscout.com/no/company/937259670-stellander-as) | Malvik | 23 | - | - |
| [CAMPIA HUNDHAMAREN AS](https://www.norscout.com/no/company/914249015-campia-hundhamaren-as) | Malvik | 15 | 43,6 mill. kr | +2,6 % |
| [TRØNDELAG BILDELER AS](https://www.norscout.com/no/company/922674337-trondelag-bildeler-as) | Malvik | 15 | 29 mill. kr | +26,3 % |
| [VIKHAMMER DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/938151431-vikhammer-dagligvare-as) | Malvik | 15 | - | - |
| [FRODE HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/990822948-frode-haug-as) | Malvik | 14 | 91,3 mill. kr | +3,1 % |
| [TUVA WÆRAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/928900533-tuva-waeraas-as) | Malvik | 14 | 60,1 mill. kr | +6,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
