---
title: "TANNLEGE HÅVARD MOEN AS (988299863): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANNLEGE HÅVARD MOEN AS i Steinkjer hadde 6,59 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Håvard Moen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988299863-tannlege-havard-moen-as"
---

# TANNLEGE HÅVARD MOEN AS

Tannlegetjenester · Steinkjer · Etablert 2005

- Org.nr: 988 299 863
- Telefon: 74 16 02 88
- Daglig leder: Håvard Moen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,59 mill. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,15 mill. kr (Margin 32,6 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 8 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- februar 2026: 10
- juli 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 69,5 % (meget god). Opp fra 64,4 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 28,7 % (god). Opp fra 19,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 64,4 % | 69,5 % |
| Driftsmargin | 28,1 % | 28,2 % | 33,4 % | 33,8 % | 32,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 256,5 % | 255,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,33 | 1,16 | 1,32 |
| Soliditet | - | - | 31,1 % | 19,2 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,2 | 4,2 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 861 | 5 854 | 6 451 | 6 606 | 6 587 |
| Driftsresultat | 1 645 | 1 649 | 2 152 | 2 233 | 2 147 |
| Årsresultat | 1 390 | 1 206 | 1 843 | 1 912 | 1 769 |
| Driftsmargin | 28,1 % | 28,2 % | 33,4 % | 33,8 % | 32,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 567 | 3 154 | 2 528 |
| Sum driftskostnader | 4 216 | 4 205 | 4 298 | 4 373 | 4 439 |
| Finansresultat | 123 | −84 | 195 | 213 | 108 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 347 | 2 446 | 2 256 |
| Anleggsmidler | - | - | 385 | 343 | 231 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 340 | 3 560 | 3 316 |
| Sum eiendeler | - | - | 3 725 | 3 903 | 3 547 |
| Egenkapital | - | - | 1 158 | 750 | 1 019 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 502 | 3 079 | 2 517 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 65 | 75 | - |

## Ledelse og styre

- Håvard Moen: Daglig leder og styrets leder
- Kjellrun Moen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skolegata 14, 7713 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 20.05.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 491 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive tannlegevirksomhet og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000263253&sokeverdi=988299863&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EVHAHN AS](https://www.norscout.com/no/company/935460018-evhahn-as) | Steinkjer | 5 | 6,85 mill. kr | - |
| [TEVX AS](https://www.norscout.com/no/company/988395145-tevx-as) | Steinkjer | 5 | 2 mill. kr | - |
| [TANNLEGE PETTER RISAN GRANLUND AS](https://www.norscout.com/no/company/980684806-tannlege-petter-risan-granlund-as) | Steinkjer | - | 4,18 mill. kr | +2,5 % |
| [TANNLEGE AMMAR OMAR MOHAMMED AS](https://www.norscout.com/no/company/925583030-tannlege-ammar-omar-mohammed-as) | Steinkjer | - | 3,87 mill. kr | −24,5 % |
| [SENTRUM TANNLEGEKONTOR FARAHANI AS](https://www.norscout.com/no/company/998202868-sentrum-tannlegekontor-farahani-as) | Steinkjer | - | 3,65 mill. kr | +7,9 % |
| [BJØRN KVARAN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988950467-bjorn-kvaran-holding-as) | Steinkjer | - | 2,82 mill. kr | - |
| [MARCOS AS](https://www.norscout.com/no/company/975813967-marcos-as) | Steinkjer | - | 2,76 mill. kr | +2,7 % |
| [TANNLEGE RUNE KVARAN AS](https://www.norscout.com/no/company/988395080-tannlege-rune-kvaran-as) | Steinkjer | - | 1,69 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
