---
title: "TALGØ HOLDING AS (988299960): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TALGØ HOLDING AS i Sandnes hadde 53 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Marit Talgø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988299960-talgo-holding-as"
---

# TALGØ HOLDING AS

Bearbeiding av metaller · Sandnes · Etablert 2005

- Org.nr: 988 299 960
- Daglig leder: Marit Talgø (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 53 000 kr
- Driftsresultat 2025: −117 000 kr (Margin −220,8 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 264 mill. kr (−0,7 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 30,2 % i 2024
- Likviditet: 21,68 (meget god). Opp fra 4,98 i 2024
- Soliditet: 92,3 % (meget god). Opp fra 87,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 84,0 % | 32,3 % | 30,2 % | 9,9 % |
| Driftsmargin | - | - | - | - | −220,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 186,2 % | 42,5 % | 34,8 % | 10,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,23 | 44,67 | 2,82 | 4,98 | 21,68 |
| Soliditet | 11,3 % | 70,5 % | 81,3 % | 87,7 % | 92,3 % |
| Gjeldsgrad | 7,9 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | - | 53 |
| Driftsresultat | −192 | −100 | −176 | −137 | −117 |
| Årsresultat | −63 | 49 223 | 21 793 | 23 129 | 7 913 |
| Driftsmargin | - | - | - | - | −220,8 % |
| Sum gjeld | 48 030 | 19 568 | 12 844 | 11 066 | 7 343 |
| Resultat før skatt | −63 | 49 223 | 21 793 | 23 488 | 8 473 |
| Anleggsmidler | 53 286 | 31 712 | 32 505 | 34 982 | 44 217 |
| Omløpsmidler | 861 | 34 620 | 36 216 | 55 089 | 50 805 |
| Sum eiendeler | 54 148 | 66 332 | 68 721 | 90 072 | 95 022 |
| Egenkapital | 6 118 | 46 764 | 55 877 | 79 005 | 87 679 |
| Kortsiktig gjeld | 3 705 | 775 | 12 844 | 11 066 | 2 343 |
| Langsiktig gjeld | 44 325 | 18 792 | 0 | 0 | 5 000 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 267 536 | 265 624 | 263 736 |
| Driftsresultat | 37 845 | 38 709 | 39 116 |
| Årsresultat | 67 710 | 68 136 | 71 133 |
| Driftsmargin | 14,1 % | 14,6 % | 14,8 % |
| Sum gjeld | 149 264 | 153 081 | 183 987 |
| Sum driftskostnader | 229 691 | 226 915 | 224 620 |
| Finansresultat | −1 921 | −2 382 | 4 804 |
| Resultat før skatt | 35 924 | 36 327 | 43 920 |
| Anleggsmidler | 81 975 | 109 451 | 164 602 |
| Omløpsmidler | 142 210 | 152 696 | 164 769 |
| Sum eiendeler | 224 185 | 262 148 | 329 371 |
| Egenkapital | 74 921 | 109 067 | 145 385 |
| Kortsiktig gjeld | 64 766 | 57 070 | 66 051 |
| Langsiktig gjeld | 84 497 | 96 010 | 117 935 |

## Ledelse og styre

- Marit Talgø: Daglig leder og styremedlem
- Tor Ole Talgø: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Koppholen 9, 4313 Sandnes
- Postadresse: Postboks 416, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 26.05.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 642 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og andeler i andre selskaper, andre verdipapirer samt det som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659668&sokeverdi=988299960&spraak=nb)
- 09.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000871710&sokeverdi=988299960&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805415&sokeverdi=988299960&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000691604&sokeverdi=988299960&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AARESTAD MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/919623365-aarestad-maskinering-as) | Sandnes | - | 569 840 kr | - |
| [LARS BERLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/991801227-lars-berland-holding-as) | Sandnes | - | 0 kr | - |
| [DALLUND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/829452952-dallund-invest-as) | Sandnes | - | 630 000 kr | - |
| [VASSHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/998476488-vasshus-as) | Sandnes | - | 0 kr | - |
| [WPI-CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/918028226-wpi-consult-as) | Sandnes | - | 953 640 kr | −62,4 % |
| [SVEISETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/899162552-sveiseteknikk-as) | Sandnes | - | 2,11 mill. kr | +22,9 % |
| [SVEISESENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926789104-sveisesentralen-as) | Sandnes | - | 4,53 mill. kr | −3,0 % |
| [CNC CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/922228205-cnc-consult-as) | Sandnes | - | 12 mill. kr | −12,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
