---
title: "SLAKTEHUSET EIDSMO DULLUM AS (988300020): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLAKTEHUSET EIDSMO DULLUM AS i Melhus hadde 448 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 58 ansatte. Daglig leder er Rune Dullum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988300020-slaktehuset-eidsmo-dullum-as"
---

# SLAKTEHUSET EIDSMO DULLUM AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Melhus · Etablert 2005

- Org.nr: 988 300 020
- E-post: post@slakthuset.no
- Daglig leder: Rune Dullum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 448 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12 mill. kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 58 (Ned fra 76 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 61
- oktober 2025: 72
- november 2025: 75
- desember 2025: 76
- januar 2026: 77
- april 2026: 75
- mai 2026: 30
- juni 2026: 32
- juli 2026: 30
- august 2026: 31
- september 2026: 39
- oktober 2026: 58

### Per sted

- Kvål: 33 ansatte
- Oppdal: 25 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,5 % (meget god). Opp fra 11,1 % i 2024
- Likviditet: 1,76 (god). Opp fra 1,37 i 2024
- Soliditet: 51,3 % (meget god). Opp fra 34,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,2 % | 15,3 % | 11,1 % | 17,5 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,9 % | 2,7 % | 2,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 55,6 % | 45,6 % | 28,2 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,41 | 1,46 | 1,37 | 1,76 |
| Soliditet | 31,1 % | 30,3 % | 32,6 % | 34,1 % | 51,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,3 | 2,1 | 1,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 303 666 | 359 641 | 395 559 | 421 155 | 447 693 |
| Driftsresultat | 6 995 | 10 373 | 10 762 | 8 743 | 12 029 |
| Årsresultat | 5 355 | 8 006 | 8 259 | 6 028 | 9 899 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,9 % | 2,7 % | 2,1 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 36 175 | 47 387 | 53 265 | 55 750 | 32 009 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 412 412 | 435 664 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 022 | 650 |
| Resultat før skatt | 6 860 | 10 256 | 10 580 | 7 721 | 12 679 |
| Anleggsmidler | 4 340 | 4 096 | 3 626 | 9 732 | 10 689 |
| Omløpsmidler | 48 141 | 63 853 | 75 459 | 74 866 | 55 068 |
| Sum eiendeler | 52 481 | 67 949 | 79 085 | 84 598 | 65 757 |
| Egenkapital | 16 306 | 20 562 | 25 821 | 28 849 | 33 748 |
| Kortsiktig gjeld | 33 623 | 45 273 | 51 587 | 54 510 | 31 207 |
| Langsiktig gjeld | 2 552 | 2 115 | 1 677 | 1 240 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Dullum: Daglig leder
- Ståle Dullum: Styrets leder
- Aksel Einar Andersen: Styremedlem
- Hege Andersen: Styremedlem
- Ingrid Dullum: Styremedlem
- Andreas Dullum: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rosmælen 14, 7228 Kvål
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 15.04.2005
- Aksjekapital: 1 890 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 18.07.2005
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive slakting og handel med andre varer som naturlig hører sammen med det. Selskapet skal også kunne besitte eiendommer og aksjer i andre selskap.

## Siste endringer

- 10.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000675630&sokeverdi=988300020&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000434290&sokeverdi=988300020&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000512890&sokeverdi=988300020&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 11.08.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 241 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MATPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/982818370-matpartner-as) | Melhus | 81 | 257 mill. kr | +7,2 % |
| [EIDSMO KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/995662175-eidsmo-kjott-as) | Melhus | 11 | 16,7 mill. kr | +23,8 % |
| [BUTCHERS BEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929438906-butchers-best-as) | Ullensaker | 59 | 41,9 mill. kr | +23,8 % |
| [NORILIA AS](https://www.norscout.com/no/company/995643316-norilia-as) | Oslo | 57 | 407 mill. kr | +0,8 % |
| [REIN PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992124954-rein-produksjon-as) | Kautokeino | 72 | 30,9 mill. kr | −11,3 % |
| [HORNS SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/950381442-horns-slakteri-as) | Vestvågøy | 56 | 189 mill. kr | +5,6 % |
| [NORPRI AS](https://www.norscout.com/no/company/913755855-norpri-as) | Hå | 74 | 208 mill. kr | +15,2 % |
| [RØROSREIN AS](https://www.norscout.com/no/company/995939711-rorosrein-as) | Røros | 47 | 14,2 mill. kr | −14,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
