---
title: "STRAUMEN INDUSTRIER AS (988362603): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRAUMEN INDUSTRIER AS i Inderøy hadde 1,87 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988362603-straumen-industrier-as"
---

# STRAUMEN INDUSTRIER AS

Uspesifisert engroshandel · Inderøy

- Org.nr: 988 362 603
- Telefon: 74 12 54 00
- Styreleder: Terje Dyrstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,87 mill. kr (−21,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −329 568 kr (Margin −17,6 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,80 (svak). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 6,9 % (svak). Ned fra 22,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,2 % | - |
| Driftsmargin | 0,6 % | 1,0 % | −17,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,4 % | −152,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,49 | 1,29 | 0,80 |
| Soliditet | 25,8 % | 22,0 % | 6,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 3,5 | 13,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 072 | 2 389 | 1 868 |
| Driftsresultat | 12 | 24 | −330 |
| Årsresultat | 11 | 24 | −253 |
| Driftsmargin | 0,6 % | 1,0 % | −17,6 % |
| Sum gjeld | 910 | 1 204 | 1 172 |
| Sum driftskostnader | 2 060 | 2 365 | 2 198 |
| Finansresultat | 3 | 7 | 6 |
| Resultat før skatt | 14 | 31 | −324 |
| Anleggsmidler | 374 | 495 | 520 |
| Omløpsmidler | 851 | 1 048 | 739 |
| Sum eiendeler | 1 225 | 1 543 | 1 259 |
| Egenkapital | 316 | 339 | 87 |
| Kortsiktig gjeld | 570 | 814 | 921 |
| Langsiktig gjeld | 340 | 390 | - |

## Ledelse og styre

- Terje Dyrstad: Styrets leder
- Siren Tvedt: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kvistadbakkan 54, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.900 Uspesifisert engroshandel
- Etablert: 15.04.2005
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2009
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 325 av 596 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Holdingselskap samt å drive investeringsaktivitet i andre selskaper, og å forestå kjøp, salg og utleie av fast eiendom.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642509&sokeverdi=988362603&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000614417&sokeverdi=988362603&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORTHUG EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/921527721-northug-event-as) | Inderøy | - | 6,72 mill. kr | −61,5 % |
| [TOMAS SNEKKER OG SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/913180151-tomas-snekker-og-sveis-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [NT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/993613770-nt-maskin-as) | Inderøy | 8 | 32,6 mill. kr | +0,3 % |
| [KOLEKVINTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917639183-kolekvinten-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [NORLOG AS](https://www.norscout.com/no/company/980853667-norlog-as) | Inderøy | 11 | 71,2 mill. kr | +13,7 % |
| [NFA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922662126-nfa-invest-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [OLDERBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931978217-olderbakken-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |
| [NATURSTRAA AS](https://www.norscout.com/no/company/933758230-naturstraa-as) | Inderøy | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
