---
title: "SETERÅA KRAFT AS (988677035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SETERÅA KRAFT AS i Tydal hadde 770 090 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988677035-seteraa-kraft-as"
---

# SETERÅA KRAFT AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Tydal

- Org.nr: 988 677 035
- Telefon: 73 81 51 23
- Styreleder: Odd Arne Gullbrekken

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 770 090 kr (+12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 325 462 kr (Margin 42,3 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,5 % (svak). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Opp fra 0,37 i 2024
- Soliditet: 54,5 % (meget god). Opp fra 52,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 5,5 % |
| Driftsmargin | 12,7 % | 28,3 % | 42,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,4 % | 5,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 0,37 | 1,05 |
| Soliditet | 51,4 % | 52,1 % | 54,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 588 | 684 | 770 |
| Driftsresultat | 75 | 194 | 325 |
| Årsresultat | −63 | −9 | 127 |
| Driftsmargin | 12,7 % | 28,3 % | 42,3 % |
| Sum gjeld | 2 944 | 2 828 | 2 677 |
| Sum driftskostnader | 513 | 490 | 445 |
| Finansresultat | −184 | −206 | −163 |
| Resultat før skatt | −109 | −12 | 162 |
| Anleggsmidler | 5 966 | 5 825 | 5 685 |
| Omløpsmidler | 87 | 80 | 196 |
| Sum eiendeler | 6 053 | 5 905 | 5 881 |
| Egenkapital | 3 109 | 3 078 | 3 204 |
| Kortsiktig gjeld | 353 | 217 | 187 |
| Langsiktig gjeld | 2 591 | 2 611 | - |

## Ledelse og styre

- Odd Arne Gullbrekken: Styrets leder
- Lars Græsli: Styremedlem
- Morten Malvik: Styremedlem
- Harald Græsli: Styremedlem
- Nils Toralf Grendstad: Styremedlem
- John I Haarstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gressli, 7590 Tydal
- Postadresse: c/o KL Regnskap Selbu AS, Nestansringen 2, 7580 Selbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 25.08.2005
- Aksjekapital: 1 386 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Regnskapsfører: [KL REGNSKAP SELBU AS](https://www.norscout.com/no/company/976228383-kl-regnskap-selbu-as)
- Størrelse: Nr. 474 av 620 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utnyttelse av vannkraft ved produksjon av energi. Omsetning av energi. Aktivt arbeid for god energiøkonomisering. Annen virksomhet med basis i utmarksutnyttelse.

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000340235&sokeverdi=988677035&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VÆLA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/912154882-vaela-kraft-as) | Tydal | - | 775 797 kr | - |
| [GLOMNES KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/982669073-glomnes-kraft-as) | Stryn | - | 764 625 kr | - |
| [FURA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/881916002-fura-kraft-as) | Sunnfjord | - | 789 826 kr | −39,2 % |
| [MALMO ELEKTRISITETSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/979400152-malmo-elektrisitetsverk-as) | Steinkjer | - | 761 086 kr | - |
| [RYÅNDA KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/990219451-ryanda-kraftverk-as) | Orkland | - | 800 119 kr | −23,9 % |
| [TVERRÅA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993283479-tverraa-kraft-as) | Steinkjer | - | 760 220 kr | - |
| [OPPHEIM KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985310920-oppheim-kraft-as) | Voss | - | 801 739 kr | - |
| [KINNALI KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993528315-kinnali-kraft-as) | Ullensvang | - | 748 274 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
