---
title: "VALDRES SPORT AS (988691267): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES SPORT AS i Nord-Aurdal hadde 8,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Stian Midtsveen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988691267-valdres-sport-as"
---

# VALDRES SPORT AS

Detaljhandel med sportsvarer · Nord-Aurdal · Etablert 2005

- Org.nr: 988 691 267
- Daglig leder: Stian Midtsveen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,93 mill. kr (+2,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −421 625 kr (Margin −4,7 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- mars 2026: 7
- juni 2026: 8
- juli 2026: 10
- august 2026: 9
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −5,9 % i 2024
- Likviditet: 4,28 (meget god). Opp fra 1,64 i 2024
- Soliditet: 37,7 % (god). Ned fra 39,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,6 % | 2,6 % | −5,9 % | −6,1 % |
| Driftsmargin | 16,3 % | 5,2 % | 2,3 % | −5,3 % | −4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,9 % | −16,3 % | −18,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,73 | 1,64 | 4,28 |
| Soliditet | 39,9 % | 37,6 % | 42,2 % | 39,0 % | 37,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,7 | 1,4 | 1,6 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 416 | 11 011 | 9 871 | 8 725 | 8 926 |
| Driftsresultat | 2 354 | 573 | 222 | −461 | −422 |
| Årsresultat | 1 791 | 383 | 135 | −518 | −482 |
| Driftsmargin | 16,3 % | 5,2 % | 2,3 % | −5,3 % | −4,7 % |
| Sum gjeld | 4 974 | 5 631 | 4 707 | 4 559 | 4 020 |
| Sum driftskostnader | 12 062 | 10 438 | 9 649 | 9 186 | 9 347 |
| Finansresultat | −27 | −33 | −54 | −58 | −60 |
| Resultat før skatt | - | - | 168 | −518 | −482 |
| Anleggsmidler | 23 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 124 | 7 456 | 6 436 |
| Sum eiendeler | 8 279 | 9 027 | 8 142 | 7 474 | 6 454 |
| Egenkapital | 3 306 | 3 396 | 3 434 | 2 916 | 2 434 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 707 | 4 559 | 1 503 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Midtsveen: Daglig leder og styrets leder
- Arvid Erland Midtsveen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Markavegen 2, 2920 Leira i Valdres
- Postadresse: Postboks 16, 2907 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 18.08.2005
- Aksjekapital: 275 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [ARILD BRÅTEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988936987-arild-braten-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 381 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av sportsutstyr og alt som står i forbindelse med dette, herunder det å eie andeler i andre virksomheter med samme formål.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000263277&sokeverdi=988691267&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000588715&sokeverdi=988691267&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INTERSPORT LEIRA VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/915985165-intersport-leira-valdres-as) | Nord-Aurdal | 12 | 16,7 mill. kr | +27,3 % |
| [MOVEMENT MADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930709700-movement-made-as) | Nord-Aurdal | - | 4,08 mill. kr | +77,5 % |
| [FAGERNES SPORTSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/915985076-fagernes-sportsforretning-as) | Nord-Aurdal | 14 | 23 mill. kr | −4,9 % |
| [FJELLKJEDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915113079-fjellkjeden-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [MOVEMENT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930062847-movement-holding-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [VALDRES HAGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913925564-valdres-hagesenter-as) | Nord-Aurdal | 9 | 14,5 mill. kr | +6,6 % |
| [LEKESENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/925178551-lekesenteret-as) | Nord-Aurdal | 8 | 4,63 mill. kr | −5,1 % |
| [LANGESTØLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928660427-langestolen-as) | Nord-Aurdal | 11 | 2,7 mill. kr | +14 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
