---
title: "654 M.O.H AS (988750158): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "654 M.O.H AS i Røros hadde 22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Frank Norvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988750158-654-m-o-h-as"
---

# 654 M.O.H AS

Detaljhandel med klær · Røros · Etablert 2005

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 988 750 158
- Telefon: 72 41 04 30
- Nettsted: [frostroros.no](https://www.frostroros.no)
- Daglig leder: Frank Norvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22 mill. kr (+28,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,87 mill. kr (Margin 8,5 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 16 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- oktober 2025: 18
- november 2025: 16
- mars 2026: 17
- juni 2026: 14
- juli 2026: 15
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,7 % (meget god). Opp fra 0,9 % i 2024
- Likviditet: 3,44 (meget god). Ned fra 3,59 i 2024
- Soliditet: 69,9 % (meget god). Opp fra 69,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,5 % | −2,9 % | 0,9 % | 17,7 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 3,4 % | −1,9 % | 0,6 % | 8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −5,5 % | 0,1 % | 24,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,05 | 3,59 | 3,44 |
| Soliditet | 64,6 % | 70,2 % | 71,9 % | 69,4 % | 69,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 258 | 19 191 | 17 809 | 17 147 | 21 959 |
| Driftsresultat | 1 836 | 646 | −333 | 97 | 1 870 |
| Årsresultat | 1 399 | 445 | −375 | 5 | 1 715 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 3,4 % | −1,9 % | 0,6 % | 8,5 % |
| Sum gjeld | 4 264 | 3 496 | 3 074 | 3 465 | 4 125 |
| Sum driftskostnader | 14 422 | 18 545 | 18 142 | 17 050 | 20 088 |
| Finansresultat | −40 | −71 | −107 | −87 | 233 |
| Resultat før skatt | - | - | −440 | 10 | 2 103 |
| Anleggsmidler | 1 363 | 1 325 | 1 248 | 1 010 | 1 271 |
| Omløpsmidler | - | - | 9 691 | 10 304 | 12 453 |
| Sum eiendeler | 12 059 | 11 736 | 10 939 | 11 314 | 13 724 |
| Egenkapital | 7 795 | 8 241 | 7 865 | 7 848 | 9 599 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 393 | 2 871 | 3 625 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 681 | 595 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- 654 M.O.H AS (Denne bedriften)
  - [FROST LADE AS](https://www.norscout.com/no/company/927173492-frost-lade-as) (16 ansatte)

## Ledelse og styre

- Frank Norvik: Daglig leder og styremedlem
- Sigrid Martine Jansen: Styrets leder
- Anna Henrikka Norvik: Styremedlem
- Svein Tore Samdal: Styremedlem
- Rikke Norvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kjerkgata 30, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 05.10.2005
- Aksjekapital: 710 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 185 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av konfeksjons- og motebutikk og andre tilhørende aktiviteter, herunder investeringer i andre selskaper.

## Siste endringer

- 23.05.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000362580&sokeverdi=988750158&spraak=nb)
- 23.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000292817&sokeverdi=988750158&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000515828&sokeverdi=988750158&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FROST LADE AS](https://www.norscout.com/no/company/927173492-frost-lade-as) | Røros | 16 | 16 mill. kr | +15,1 % |
| [VILLMARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/933691977-villmarka-as) | Røros | 9 | 7,72 mill. kr | +2,3 % |
| [NYE RØFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/915187390-nye-roffe-as) | Røros | 9 | 7,37 mill. kr | +20,2 % |
| [MYE RART RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/921228635-mye-rart-roros-as) | Røros | - | 2,07 mill. kr | +2,5 % |
| [RØROSBARN AS](https://www.norscout.com/no/company/926202383-rorosbarn-as) | Røros | - | 667 492 kr | - |
| [VILLMARKA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936684351-villmarka-holding-as) | Røros | - | - | - |
| [SPORTEN RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/924287063-sporten-roros-as) | Røros | 19 | 0 kr | - |
| [Bensin- og Servicesentret A/S](https://www.norscout.com/no/company/932077299-bensin-og-servicesentret-a-s) | Røros | 17 | 10,2 mill. kr | −2,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
