---
title: "KNE HOLDING AS (988755184): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KNE HOLDING AS i Steinkjer hadde 35 500 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Odd Einar Kne. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988755184-kne-holding-as"
---

# KNE HOLDING AS

Uoppgitt · Steinkjer · Etablert 2005

- Org.nr: 988 755 184
- Daglig leder: Odd Einar Kne (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 35 500 kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −630 076 kr (Margin −1 774,9 %)
- Konsernets driftsinntekter 2024: 179 mill. kr (−0,2 % fra 2023)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,0 % (meget god). Opp fra 0,8 % i 2024
- Likviditet: 8,91 (meget god). Ned fra 12,58 i 2024
- Soliditet: 95,3 % (meget god). Ned fra 96,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,8 % | 36,0 % |
| Driftsmargin | 26,0 % | −209,1 % | −1 774,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,9 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,96 | 12,58 | 8,91 |
| Soliditet | 93,6 % | 96,6 % | 95,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 214 | 35 | 36 |
| Driftsresultat | 56 | −73 | −630 |
| Årsresultat | 1 136 | 80 | 3 566 |
| Driftsmargin | 26 % | −209,1 % | −1 774,9 % |
| Sum gjeld | 619 | 325 | 610 |
| Sum driftskostnader | 159 | 108 | 666 |
| Finansresultat | 1 081 | 153 | 4 210 |
| Resultat før skatt | 1 136 | 80 | 3 580 |
| Anleggsmidler | 5 404 | 5 404 | 7 665 |
| Omløpsmidler | 4 308 | 4 096 | 5 384 |
| Sum eiendeler | 9 712 | 9 499 | 13 049 |
| Egenkapital | 9 093 | 9 174 | 12 439 |
| Kortsiktig gjeld | 619 | 325 | 604 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 179 424 | 179 070 |
| Driftsresultat | 7 748 | 8 056 |
| Årsresultat | 4 528 | 4 776 |
| Driftsmargin | 4,3 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 84 311 | 55 726 |
| Sum driftskostnader | 171 677 | 171 015 |
| Finansresultat | −2 030 | −1 577 |
| Resultat før skatt | 5 717 | 6 479 |
| Anleggsmidler | 51 302 | 47 506 |
| Omløpsmidler | 69 374 | 48 422 |
| Sum eiendeler | 120 675 | 95 928 |
| Egenkapital | 36 364 | 40 202 |
| Kortsiktig gjeld | 49 132 | 26 462 |
| Langsiktig gjeld | 35 179 | 29 264 |

## Ledelse og styre

- Odd Einar Kne: Daglig leder og styrets leder
- Sissel Beate Borgan: Styremedlem
- Per Ivar Følling: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Molovegen 19, 7714 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 15.09.2005
- Aksjekapital: 1 959 930 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [KULERAMMA AS](https://www.norscout.com/no/company/929917766-kuleramma-as)
- Størrelse: Nr. 4 766 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og eie og drive eiendom samt drive med annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Næringskode endret
- 27.08.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 27.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000716614&sokeverdi=988755184&spraak=nb)
- 27.08.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000716615&sokeverdi=988755184&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642586&sokeverdi=988755184&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000865227&sokeverdi=988755184&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688771&sokeverdi=988755184&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LEAN INVESTMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/935519292-lean-investment-as) | Steinkjer | - | 50 000 kr | - |
| [HOLM HOLDING OG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/834403722-holm-holding-og-invest-as) | Steinkjer | - | 34 200 kr | - |
| [AL KONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/920758525-al-konsult-as) | Steinkjer | - | 76 600 kr | - |
| [DRONE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926917099-drone-invest-as) | Steinkjer | - | 25 000 kr | - |
| [SEVVIS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924763337-sevvis-holding-as) | Steinkjer | - | 204 000 kr | - |
| [KLIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/825804412-klima-holding-as) | Steinkjer | - | 15 000 kr | - |
| [HOLMLI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/930163783-holmli-invest-as) | Steinkjer | - | 223 043 kr | - |
| [RAMBERG UTBYGGING AS](https://www.norscout.com/no/company/928964361-ramberg-utbygging-as) | Steinkjer | - | 13 640 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
