---
title: "ADDCON NORDIC AS (988774677): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ADDCON NORDIC AS i Porsgrunn hadde 587 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 74 ansatte. Daglig leder er Per Ove Jakobsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988774677-addcon-nordic-as"
---

# ADDCON NORDIC AS

Produksjon av andre organiske kjemiske råvarer · Porsgrunn · Etablert 2005

- Org.nr: 988 774 677
- Telefon: 35 56 41 00
- E-post: contact@addcon.com
- Nettsted: [addcon.com](https://addcon.com)
- Daglig leder: Per Ove Jakobsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 587 mill. kr (−3,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 49,8 mill. kr (Margin 8,5 %)
- Ansatte: 74 (Opp fra 72 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 68
- oktober 2025: 71
- desember 2025: 72
- januar 2026: 73
- februar 2026: 74
- mars 2026: 72
- april 2026: 75
- juli 2026: 72
- oktober 2026: 74

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,66 (meget god). Opp fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 54,8 % (meget god). Opp fra 46,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,6 % | 16,5 % | 16,6 % | - |
| Driftsmargin | 1,0 % | 8,4 % | 6,1 % | 9,0 % | 8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 33,1 % | 22,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 3,01 | - | 2,08 | 2,66 |
| Soliditet | - | - | 37,8 % | 46,5 % | 54,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,6 | 1,2 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 357 903 | 561 473 | 665 350 | 606 765 | 587 295 |
| Driftsresultat | 3 541 | 46 932 | 40 766 | 54 467 | 49 829 |
| Årsresultat | 1 200 | 29 620 | 24 769 | 41 420 | 35 451 |
| Driftsmargin | 1,0 % | 8,4 % | 6,1 % | 9,0 % | 8,5 % |
| Sum gjeld | 109 786 | 316 449 | 232 605 | 210 521 | 179 751 |
| Sum driftskostnader | - | - | 624 584 | 552 298 | 537 466 |
| Finansresultat | - | - | −9 001 | −831 | −4 336 |
| Resultat før skatt | 1 549 | 37 978 | - | 53 636 | 45 493 |
| Anleggsmidler | 70 470 | 85 732 | 92 996 | 108 561 | 125 566 |
| Omløpsmidler | 126 242 | 347 263 | - | 284 695 | 272 371 |
| Sum eiendeler | 196 712 | 432 995 | 373 920 | 393 256 | 397 936 |
| Egenkapital | - | - | 141 315 | 182 735 | 218 186 |
| Kortsiktig gjeld | 68 749 | 115 286 | - | 136 677 | 102 580 |
| Langsiktig gjeld | 41 037 | 201 164 | - | 73 844 | - |

## Ledelse og styre

- Per Ove Jakobsen: Daglig leder
- Alberto Cambiert: Styrets leder
- Roberto Vagheggi: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bygg 85, Herøya Industripark, 3936 Porsgrunn
- Postadresse: Postboks 1138 Porsgrunn, 3905 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.140 Produksjon av andre organiske kjemiske råvarer
- Etablert: 03.10.2005
- Tidligere navn: ADDCON SPV AS (2005 til 2008); STARTUP 72 AS (2005)
- Aksjekapital: 6 247 335 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2008
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 15 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle, produsere, markedsføre og selge maursyre og formiat baserte produkter innenfor industrielle og biologiske applikasjoner, samt virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 10.09.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777830&sokeverdi=988774677&spraak=nb)
- 10.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000739152&sokeverdi=988774677&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000596122&sokeverdi=988774677&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SERAM COATINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/914791189-seram-coatings-as) | Porsgrunn | 23 | 1,91 mill. kr | −55,8 % |
| [MEBTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914493234-mebto-as) | Porsgrunn | - | 2,11 mill. kr | - |
| [BIO JÆREN AS](https://www.norscout.com/no/company/930689386-bio-jaeren-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [ROQUETTE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980859525-roquette-norway-as) | Karmøy | 134 | 1,42 mrd. kr | −34,7 % |
| [MBP BIO PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/988683124-mbp-bio-production-as) | Sarpsborg | 25 | 90,9 mill. kr | +9,9 % |
| [INEOS RAFNES AS](https://www.norscout.com/no/company/982726387-ineos-rafnes-as) | Bamble | 256 | 1,34 mrd. kr | +13,8 % |
| [BIOTEC BETAGLUCANS AS](https://www.norscout.com/no/company/996327191-biotec-betaglucans-as) | Tromsø | 16 | 36,8 mill. kr | −19,8 % |
| [BORREGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/895623032-borregaard-as) | Sarpsborg | 913 | 6,01 mrd. kr | +2,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
