---
title: "LURA TURISTHEIM AS (988814466): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LURA TURISTHEIM AS i Sandnes hadde 35,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988814466-lura-turistheim-as"
---

# LURA TURISTHEIM AS

Drift av restauranter · Sandnes · Etablert 2005

- Org.nr: 988 814 466
- Nettsted: [luraturistheim.no](https://luraturistheim.no)
- Styreleder: Christian Waage

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 35,5 mill. kr (+2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,78 mill. kr (Margin 16,3 %)
- Ansatte: 38 (Ned fra 46 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- november 2025: 46
- desember 2025: 39
- januar 2026: 40
- februar 2026: 39
- mars 2026: 33
- april 2026: 32
- september 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,2 % (meget god). Opp fra 32,5 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Ned fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 10,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,7 % | 39,2 % | 32,5 % | 39,2 % |
| Driftsmargin | 16,5 % | 15,8 % | 19,5 % | 16,3 % | 16,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 335,9 % | 465,0 % | 370,7 % | 385,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,07 | 1,06 | 1,07 | 1,06 |
| Soliditet | 9,8 % | 8,6 % | 7,9 % | 9,3 % | 10,9 % |
| Gjeldsgrad | 9,2 | 10,6 | 11,6 | 9,7 | 8,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 951 | 32 643 | 35 673 | 34 556 | 35 461 |
| Driftsresultat | 4 122 | 5 150 | 6 956 | 5 641 | 5 778 |
| Årsresultat | 3 110 | 3 926 | 5 439 | 4 337 | 4 512 |
| Driftsmargin | 16,5 % | 15,8 % | 19,5 % | 16,3 % | 16,3 % |
| Sum gjeld | 13 744 | 15 972 | 17 390 | 14 586 | 12 204 |
| Sum driftskostnader | - | - | 28 718 | 28 914 | 29 684 |
| Finansresultat | - | - | 20 | −80 | 11 |
| Resultat før skatt | 3 988 | 5 038 | 6 975 | 5 561 | 5 788 |
| Anleggsmidler | 3 747 | 3 119 | 2 419 | 1 654 | 879 |
| Omløpsmidler | 11 497 | 14 353 | 16 471 | 14 432 | 12 825 |
| Sum eiendeler | 15 244 | 17 472 | 18 890 | 16 086 | 13 704 |
| Egenkapital | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Kortsiktig gjeld | 10 402 | 13 376 | 15 516 | 13 447 | 12 115 |
| Langsiktig gjeld | 3 342 | 2 595 | 1 874 | 1 138 | 89 |

## Ledelse og styre

- Christian Waage: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stavangerveien 16, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 18.10.2005
- Aksjekapital: 441 197 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [FENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/935413389-fender-as)
- Regnskapsfører: [SECANT AS](https://www.norscout.com/no/company/948114194-secant-as)
- Størrelse: Nr. 220 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av restaurant, eie og forvalte eiendommer, deltakelse i andre selskaper innen samme virksomhet, kjøp og salg av aksjer samt hva herved måtte stå i forbindelse.

## Siste endringer

- 22.03.2026: Regnskapsfører endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret
- 14.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000420267&sokeverdi=988814466&spraak=nb)
- 28.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000806742&sokeverdi=988814466&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2 mill. kr
- 06.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TALAT BURGERS AS](https://www.norscout.com/no/company/934075218-talat-burgers-as) | Sandnes | 57 | 11 mill. kr | - |
| [SUMO SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/826520272-sumo-sandnes-as) | Sandnes | 37 | 19,5 mill. kr | −11,8 % |
| [THEKCHICKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929593928-thekchicken-as) | Sandnes | 34 | 10,4 mill. kr | +143 % |
| [BEDRE BURGER 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/917839247-bedre-burger-1-as) | Sandnes | 33 | 12,9 mill. kr | −12,9 % |
| [NOI AS](https://www.norscout.com/no/company/916566255-noi-as) | Sandnes | 32 | 15,5 mill. kr | +11,4 % |
| [LIGO AS](https://www.norscout.com/no/company/948466112-ligo-as) | Sandnes | 29 | 11,8 mill. kr | −6,0 % |
| [KVADNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/923479694-kvadnor-as) | Sandnes | 28 | 38,2 mill. kr | +13,8 % |
| [NORVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/919201878-norvag-as) | Sandnes | 28 | 38,1 mill. kr | +10,2 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
