---
title: "LUNCON HOLDING AS (988856444): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNCON HOLDING AS i Nord-Fron hadde 2,69 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ove Stian Lund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988856444-luncon-holding-as"
---

# LUNCON HOLDING AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Nord-Fron · Etablert 2005

- Org.nr: 988 856 444
- Telefon: 23 37 84 40
- Daglig leder: Ove Stian Lund (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,69 mill. kr (+3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −901 414 kr (Margin −33,5 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 150 mill. kr (−5,9 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,5 % (meget god). Opp fra 12,4 % i 2024
- Likviditet: 3,36 (meget god). Opp fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 83,0 % (meget god). Opp fra 78,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 12,4 % | 19,5 % |
| Driftsmargin | −7,2 % | 6,8 % | −27,6 % | −45,6 % | −33,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 15,4 % | 23,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 1,51 | 3,36 |
| Soliditet | - | - | 78,3 % | 78,5 % | 83,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 525 | 2 689 | 2 627 | 2 586 | 2 687 |
| Driftsresultat | −182 | 182 | −725 | −1 178 | −901 |
| Årsresultat | 12 949 | 17 396 | 15 566 | 17 168 | 31 391 |
| Driftsmargin | −7,2 % | 6,8 % | −27,6 % | −45,6 % | −33,5 % |
| Sum gjeld | - | - | 30 348 | 33 130 | 30 023 |
| Sum driftskostnader | 2 708 | 2 507 | 3 352 | 3 765 | 3 589 |
| Finansresultat | 16 337 | 17 578 | 16 683 | 18 872 | 32 803 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 17 694 | 31 902 |
| Anleggsmidler | - | - | 100 887 | 114 176 | 96 987 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 39 794 | 79 267 |
| Sum eiendeler | - | - | 140 019 | 153 970 | 176 253 |
| Egenkapital | - | - | 109 672 | 120 839 | 146 230 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 26 329 | 23 597 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 6 801 | 6 427 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 179 963 | 159 321 | 149 851 |
| Driftsresultat | 18 164 | 20 904 | 18 204 |
| Årsresultat | 18 361 | 17 004 | 31 705 |
| Driftsmargin | 10,1 % | 13,1 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 70 246 | 61 723 | 53 105 |
| Sum driftskostnader | 161 799 | 138 417 | 131 647 |
| Finansresultat | 5 395 | 1 214 | 18 413 |
| Resultat før skatt | 23 559 | 22 118 | 36 617 |
| Anleggsmidler | 91 521 | 107 478 | 87 711 |
| Omløpsmidler | 99 056 | 84 897 | 121 412 |
| Sum eiendeler | 190 577 | 192 376 | 209 123 |
| Egenkapital | 120 331 | 130 652 | 156 019 |
| Kortsiktig gjeld | 59 687 | 54 922 | 46 678 |
| Langsiktig gjeld | 10 559 | 6 801 | 6 427 |

## Ledelse og styre

- Ove Stian Lund: Daglig leder og styrets leder
- Jonas Lund: Styremedlem
- Guro Lund: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haugsetervegen 19, 2642 Kvam
- Postadresse: Postboks 20, 2642 Kvam
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 20.10.2005
- Aksjekapital: 1 756 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: FRON REGNSKAPSKONTOR SA
- Størrelse: Nr. 662 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Deltagelse i andre selskaper, handelsvirksomhet og annen virksomhet i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000434335&sokeverdi=988856444&spraak=nb)
- 04.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000727508&sokeverdi=988856444&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TØMMERBYGG & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/986223991-tommerbygg-co-as) | Nord-Fron | - | 0 kr | - |
| [SIKKERHETSAGENTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/970891048-sikkerhetsagentur-as) | Nord-Fron | - | 3,94 mill. kr | +10,8 % |
| [BRØDRENE KROK SALG & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/912397017-brodrene-krok-salg-service-as) | Nord-Fron | - | 2,61 mill. kr | +5,5 % |
| [AASEN TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/989862073-aasen-trading-as) | Nord-Fron | - | 4,23 mill. kr | +7,5 % |
| [GUDBRANDSDALEN DAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/925020516-gudbrandsdalen-damp-as) | Nord-Fron | - | 700 709 kr | - |
| [PEER GYNT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/916514212-peer-gynt-maskin-as) | Nord-Fron | 13 | 130 mill. kr | +65,2 % |
| [LO-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911650908-lo-gruppen-as) | Nord-Fron | - | 226 120 kr | - |
| [FRON TRAKTOR SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/987228571-fron-traktor-service-as) | Nord-Fron | 15 | 90,3 mill. kr | +16,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
