---
title: "MYRVEIEN VEKST AS (988861219): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MYRVEIEN VEKST AS i Stavanger hadde 8,96 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Henning Stokke. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988861219-myrveien-vekst-as"
---

# MYRVEIEN VEKST AS

Kombinert husdyrhold og planteproduksjon · Stavanger

- Org.nr: 988 861 219
- Daglig leder: Henning Stokke (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,96 mill. kr (−1,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,13 mill. kr (Margin 34,9 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,7 % (god). Ned fra 11,0 % i 2024
- Likviditet: 52,84 (meget god). Opp fra 43,83 i 2024
- Soliditet: 98,3 % (meget god). Opp fra 97,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 11,0 % | 10,7 % |
| Driftsmargin | −0,2 % | 37,9 % | 65,9 % | 51,4 % | 34,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 11,3 % | 10,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 57,91 | 43,83 | 52,84 |
| Soliditet | - | - | 98,4 % | 97,9 % | 98,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 080 | 6 134 | 11 936 | 9 125 | 8 963 |
| Driftsresultat | −8 | 2 326 | 7 867 | 4 690 | 3 126 |
| Årsresultat | 12 028 | 5 825 | 20 793 | 21 871 | 21 805 |
| Driftsmargin | −0,2 % | 37,9 % | 65,9 % | 51,4 % | 34,9 % |
| Sum gjeld | - | - | 3 486 | 5 138 | 4 469 |
| Sum driftskostnader | 4 088 | 3 808 | 4 069 | 4 435 | 5 837 |
| Finansresultat | 12 723 | 5 473 | 16 963 | 20 986 | 21 952 |
| Resultat før skatt | - | - | 24 829 | 25 677 | 25 078 |
| Anleggsmidler | - | - | 18 310 | 18 479 | 28 659 |
| Omløpsmidler | - | - | 201 875 | 225 228 | 236 185 |
| Sum eiendeler | - | - | 220 184 | 243 707 | 264 843 |
| Egenkapital | - | - | 216 698 | 238 569 | 260 374 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 486 | 5 138 | 4 469 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Henning Stokke: Daglig leder og styrets leder
- Tone Stokke: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Myrveien 36, 4025 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.500 Kombinert husdyrhold og planteproduksjon
- Etablert: 01.11.2005
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Revisor: CEDRA NORGE MOMENTUM AS
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulentvirksomhet, investering i aksjer og andeler, salg av handelsvarer og hva som hermed står i fobindelse, samt jordbruk med husdyr og småskala matproduksjon; skjøtsel av kulturlandskap og kurs/konsulentaktiviteter i tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766372&sokeverdi=988861219&spraak=nb)
- 22.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000756024&sokeverdi=988861219&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000480157&sokeverdi=988861219&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000512997&sokeverdi=988861219&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ULLENES KYLLING AS](https://www.norscout.com/no/company/931906402-ullenes-kylling-as) | Stavanger | - | 9,36 mill. kr | +0,6 % |
| [TERJE REED AS](https://www.norscout.com/no/company/930200883-terje-reed-as) | Stavanger | - | 7,69 mill. kr | +5,7 % |
| [GARD 44/4 AS](https://www.norscout.com/no/company/933626903-gard-44-4-as) | Stavanger | - | 11,3 mill. kr | +182,5 % |
| [OPSAL KYLLING AS](https://www.norscout.com/no/company/933427021-opsal-kylling-as) | Stavanger | - | 6,4 mill. kr | - |
| [VOLL KYLLING AS](https://www.norscout.com/no/company/831983612-voll-kylling-as) | Stavanger | - | 11,7 mill. kr | 0,0 % |
| [LAUVSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/932726866-lauvsnes-as) | Stavanger | - | 3,9 mill. kr | +7,0 % |
| [HÅVARSTEIN KYLLING AS](https://www.norscout.com/no/company/932371367-havarstein-kylling-as) | Stavanger | - | 11,7 mill. kr | +3,3 % |
| [JM GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920547664-jm-gartneri-as) | Stavanger | - | 3,38 mill. kr | −30,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.09.2026.
