---
title: "BJØRN KVARAN HOLDING AS (988950467): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BJØRN KVARAN HOLDING AS i Steinkjer hadde 2,82 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988950467-bjorn-kvaran-holding-as"
---

# BJØRN KVARAN HOLDING AS

Tannlegetjenester · Steinkjer

- Org.nr: 988 950 467
- Styreleder: Bjørn Kvaran

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,82 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 1,09 mill. kr (Margin 38,5 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 83,43 (meget god)
- Soliditet: 97,0 % (meget god). Ned fra 99,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,8 % | - |
| Driftsmargin | - | - | 38,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,2 % | 35,7 % |
| Likviditetsgrad | 671,88 | - | 83,43 |
| Soliditet | 99,6 % | 99,0 % | 97,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 2 821 |
| Driftsresultat | −130 | −124 | 1 085 |
| Årsresultat | 4 115 | 4 668 | 11 238 |
| Driftsmargin | - | - | 38,5 % |
| Sum gjeld | 93 | 282 | 1 183 |
| Sum driftskostnader | 130 | 124 | 1 735 |
| Finansresultat | 4 445 | 5 017 | 10 733 |
| Resultat før skatt | 4 314 | 4 893 | 11 819 |
| Anleggsmidler | 854 | 854 | 2 721 |
| Omløpsmidler | 24 575 | 27 832 | 36 337 |
| Sum eiendeler | 25 429 | 28 686 | 39 058 |
| Egenkapital | 25 336 | 28 404 | 37 875 |
| Kortsiktig gjeld | 37 | - | 436 |
| Langsiktig gjeld | 57 | 282 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Kvaran: Styrets leder
- Asbjørn Kvaran: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Molovegen 17, 7714 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 21.11.2005
- Aksjekapital: 237 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [TALERA AS](https://www.norscout.com/no/company/925913731-talera-as)
- Størrelse: Nr. 1 107 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Yte tjenester innenfor tannlegevirksomhet og kjeveortopedi samt å foreta investeringer i aksjer og andre verdipapirer og fast eiendom.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Regnskapsfører endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642642&sokeverdi=988950467&spraak=nb)
- 13.11.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000834764&sokeverdi=988950467&spraak=nb)
- 27.09.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000762836&sokeverdi=988950467&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000638014&sokeverdi=988950467&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SENTRUM TANNLEGEKONTOR FARAHANI AS](https://www.norscout.com/no/company/998202868-sentrum-tannlegekontor-farahani-as) | Steinkjer | - | 3,65 mill. kr | +7,9 % |
| [MARCOS AS](https://www.norscout.com/no/company/975813967-marcos-as) | Steinkjer | - | 2,76 mill. kr | +2,7 % |
| [TANNLEGE AMMAR OMAR MOHAMMED AS](https://www.norscout.com/no/company/925583030-tannlege-ammar-omar-mohammed-as) | Steinkjer | - | 3,87 mill. kr | −24,5 % |
| [TANNLEGE RUNE KVARAN AS](https://www.norscout.com/no/company/988395080-tannlege-rune-kvaran-as) | Steinkjer | - | 1,69 mill. kr | - |
| [TANNLEGE PETTER RISAN GRANLUND AS](https://www.norscout.com/no/company/980684806-tannlege-petter-risan-granlund-as) | Steinkjer | - | 4,18 mill. kr | +2,5 % |
| [HEIGA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934474465-heiga-holding-as) | Steinkjer | - | 1,32 mill. kr | - |
| [TEVX AS](https://www.norscout.com/no/company/988395145-tevx-as) | Steinkjer | 5 | 2 mill. kr | - |
| [EVHAHN AS](https://www.norscout.com/no/company/935460018-evhahn-as) | Steinkjer | 5 | 6,85 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
