---
title: "INFERENCE INVEST AS (988951587): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INFERENCE INVEST AS i Lunner hadde 2,35 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988951587-inference-invest-as"
---

# INFERENCE INVEST AS

Trykking ellers · Lunner · Etablert 2005

- Org.nr: 988 951 587
- Telefon: 21 50 93 10
- E-post: or@arttisti.no
- Styreleder: Øyvind Rønningen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,35 mill. kr (−86 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,08 mill. kr (Margin 88,6 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 525 mill. kr (+18,5 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,7 % (svak). Ned fra 19,9 % i 2024
- Likviditet: 10,27 (meget god). Ned fra 860,68 i 2024
- Soliditet: 89,6 % (meget god). Ned fra 90,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,9 % | 1,2 % | 19,9 % | 3,7 % |
| Driftsmargin | 58,9 % | 92,9 % | 27,9 % | 97,2 % | 88,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,2 % | 0,6 % | 23,1 % | 2,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,61 | 1,74 | 860,68 | 10,27 |
| Soliditet | 84,0 % | 83,7 % | 80,2 % | 90,7 % | 89,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 895 | 5 734 | 666 | 16 727 | 2 350 |
| Driftsresultat | 527 | 5 325 | 186 | 16 251 | 2 083 |
| Årsresultat | 2 784 | 4 776 | 422 | 17 601 | 2 516 |
| Driftsmargin | 58,9 % | 92,9 % | 27,9 % | 97,2 % | 88,6 % |
| Sum gjeld | 15 085 | 15 212 | 17 617 | 8 511 | 9 407 |
| Sum driftskostnader | 368 | - | 480 | 476 | 267 |
| Finansresultat | 2 549 | - | 250 | 1 614 | 162 |
| Resultat før skatt | - | 4 903 | 436 | 17 865 | 2 245 |
| Anleggsmidler | 92 837 | 84 257 | 58 886 | 63 386 | 62 886 |
| Omløpsmidler | - | 9 192 | 30 239 | 27 972 | 27 884 |
| Sum eiendeler | 94 045 | 93 448 | 89 125 | 91 358 | 90 770 |
| Egenkapital | 78 960 | 78 236 | 71 508 | 82 847 | 81 363 |
| Kortsiktig gjeld | - | 15 012 | 17 402 | 33 | 2 716 |
| Langsiktig gjeld | - | 200 | 215 | 8 479 | 6 691 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 473 138 | 443 425 | 525 291 |
| Driftsresultat | 21 448 | 3 681 | 25 071 |
| Årsresultat | 15 088 | 2 225 | 18 504 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 0,8 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 97 812 | 117 474 | 106 744 |
| Sum driftskostnader | 451 691 | 439 744 | 500 220 |
| Finansresultat | −252 | 1 158 | −1 171 |
| Resultat før skatt | 21 196 | 4 839 | 23 899 |
| Anleggsmidler | 67 062 | 100 216 | 95 128 |
| Omløpsmidler | 187 616 | 182 503 | 190 933 |
| Sum eiendeler | 254 678 | 282 719 | 286 060 |
| Egenkapital | 156 866 | 165 245 | 179 317 |
| Kortsiktig gjeld | 67 045 | 80 841 | 76 984 |
| Langsiktig gjeld | 30 767 | 36 633 | 29 760 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Rønningen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Belternvegen 36, 2742 Grua
- Postadresse: Postboks 92 Alnabru, 0614 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 18.120 Trykking ellers
- Etablert: 09.11.2005
- Tidligere navn: INFERENCE AS (2022 til 2023); PAUL & MARTE INVEST AS (2006 til 2022)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 189 av 278 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Holdingselskap og investeringsselskap for eie og utvikling av selskaper og salg og kjøp av aksjer og andeler i andre selskaper.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000700475&sokeverdi=988951587&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000765969&sokeverdi=988951587&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000644085&sokeverdi=988951587&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PERSONLIGE GAVER AS](https://www.norscout.com/no/company/928922928-personlige-gaver-as) | Lunner | - | 357 145 kr | - |
| [PS SERIGRAFI AS](https://www.norscout.com/no/company/978592821-ps-serigrafi-as) | Trondheim | - | 2,35 mill. kr | −22,2 % |
| [Saturn Eiendom A/S](https://www.norscout.com/no/company/915726542-saturn-eiendom-a-s) | Drammen | - | 2,35 mill. kr | +3,0 % |
| [GRAFA T-SKJORTETRYKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/912157547-grafa-t-skjortetrykkeri-as) | Sogndal | - | 2,44 mill. kr | −12,6 % |
| [GRAFISK SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971583843-grafisk-service-as) | Aurskog-Høland | - | 2,3 mill. kr | +32,6 % |
| [EDDA TRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/828077872-edda-trykk-as) | Bærum | - | 2,51 mill. kr | −18,9 % |
| [DAIDDA AS](https://www.norscout.com/no/company/931120832-daidda-as) | Oslo | - | 2,3 mill. kr | +12,6 % |
| [DAPA MAPS AS](https://www.norscout.com/no/company/926401947-dapa-maps-as) | Oslo | - | 2,56 mill. kr | −9,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
