---
title: "MR. ICEMAN AS (988953202): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MR. ICEMAN AS i Nes hadde 52,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Jack Andre Stensland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988953202-mr-iceman-as"
---

# MR. ICEMAN AS

Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · Nes · Etablert 2005

- Org.nr: 988 953 202
- E-post: info@mriceman.com
- Nettsted: [mriceman.no](https://www.mriceman.no)
- Daglig leder: Jack Andre Stensland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52,8 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,09 mill. kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- oktober 2025: 15
- februar 2026: 13
- april 2026: 14
- mai 2026: 15
- juli 2026: 17
- august 2026: 15
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,80 (svak). Opp fra 0,72 i 2024
- Soliditet: 1,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 1,6 % | 6,3 % | - |
| Driftsmargin | −8,7 % | 2,9 % | 0,3 % | 3,5 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,2 % | −41,8 % | −6,9 % | −83,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,69 | 0,80 | 0,68 | 0,72 | 0,80 |
| Soliditet | 14,3 % | 15,2 % | 10,0 % | 4,7 % | 1,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,0 | 5,6 | 9,0 | 20,5 | 91,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 35 248 | 46 623 | 47 491 | 51 527 | 52 776 |
| Driftsresultat | −3 083 | 1 344 | 128 | 1 814 | 1 089 |
| Årsresultat | −3 785 | 169 | −1 846 | −171 | −727 |
| Driftsmargin | −8,7 % | 2,9 % | 0,3 % | 3,5 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 31 054 | 29 791 | 31 347 | 29 537 | 27 483 |
| Sum driftskostnader | - | - | 47 363 | 49 714 | 51 687 |
| Finansresultat | - | - | −1 974 | −1 984 | −1 816 |
| Resultat før skatt | −3 785 | 169 | −1 846 | −171 | −727 |
| Anleggsmidler | 29 338 | 27 240 | 26 135 | 21 572 | 17 609 |
| Omløpsmidler | 6 883 | 7 887 | 8 704 | 9 409 | 10 173 |
| Sum eiendeler | 36 221 | 35 127 | 34 838 | 30 980 | 27 783 |
| Egenkapital | 5 168 | 5 336 | 3 491 | 1 443 | 300 |
| Kortsiktig gjeld | 9 946 | 9 806 | 12 740 | 13 037 | 12 682 |
| Langsiktig gjeld | 21 108 | 19 985 | 18 608 | 16 500 | - |

## Ledelse og styre

- Jack Andre Stensland: Daglig leder og styrets leder
- Øyvind Hans Stensland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 2, 2166 Oppaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.520 Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter
- Etablert: 04.11.2005
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET FLATTUM & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/894934352-revisjonsfirmaet-flattum-co-as)
- Regnskapsfører: [AB ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/994745433-ab-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 24 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, import og salg av drikkevarer, is og andre næringsmidler samt handel og alt som står i forbindelse hermed.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626931&sokeverdi=988953202&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,12 mill. kr
- 11.12.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2 mill. kr
- 11.12.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CALANDA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/940422345-calanda-eiendom-as) | Nes | - | 5,64 mill. kr | +1,7 % |
| [STENSLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988978442-stensland-holding-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [FENSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/993289590-fenstad-as) | Nes | 15 | 14,6 mill. kr | +3,5 % |
| [NES KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/932801612-nes-kjott-as) | Nes | 7 | 31,8 mill. kr | - |
| [TO BAKERE AS](https://www.norscout.com/no/company/915816614-to-bakere-as) | Nes | 21 | 12,7 mill. kr | +5,3 % |
| [AANERUD BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/883391322-aanerud-bakeri-as) | Nes | 57 | 30,7 mill. kr | +20,6 % |
| [ALBA MARIE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923795081-alba-marie-holding-as) | Nes | - | 0 kr | - |
| [GLOBAL FOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/986933204-global-food-as) | Nes | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
