---
title: "HELLA INVEST AS (988958565): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HELLA INVEST AS i Bamble hadde 4,03 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jon Hella. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988958565-hella-invest-as"
---

# HELLA INVEST AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Bamble · Etablert 2005

- Org.nr: 988 958 565
- E-post: jon@hella.no
- Daglig leder: Jon Hella (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,03 mill. kr (+44 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,85 mill. kr (Margin 70,8 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 158 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,3 % (meget god). Samme som i 2024
- Likviditet: 79,64 (meget god). Opp fra 11,95 i 2024
- Soliditet: 97,9 % (meget god). Opp fra 91,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,5 % | 42,5 % | 29,3 % | 29,3 % |
| Driftsmargin | 53,2 % | 36,8 % | 81,1 % | 64,8 % | 70,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 44,2 % | 31,4 % | 24,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 51,08 | 11,95 | 79,64 |
| Soliditet | 77,0 % | 90,5 % | 91,1 % | 91,4 % | 97,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 877 | 2 034 | 5 183 | 2 797 | 4 026 |
| Driftsresultat | 998 | 748 | 4 202 | 1 811 | 2 851 |
| Årsresultat | 10 437 | 8 242 | 16 592 | 11 323 | 10 782 |
| Driftsmargin | 53,2 % | 36,8 % | 81,1 % | 64,8 % | 70,8 % |
| Sum gjeld | 10 698 | 4 623 | 3 148 | 3 909 | 1 123 |
| Sum driftskostnader | 879 | 1 286 | 981 | 986 | 1 175 |
| Finansresultat | 9 751 | 7 726 | 12 678 | 9 808 | 8 692 |
| Resultat før skatt | - | - | 16 880 | 11 619 | 11 543 |
| Anleggsmidler | 15 023 | 19 878 | 18 477 | 18 081 | 15 452 |
| Omløpsmidler | - | - | 16 976 | 27 456 | 38 080 |
| Sum eiendeler | 46 579 | 48 747 | 35 454 | 45 537 | 53 533 |
| Egenkapital | 35 882 | 44 124 | 32 306 | 41 628 | 52 410 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 332 | 2 298 | 478 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 816 | 1 611 | 645 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 158 114 |
| Driftsresultat | 22 160 |
| Årsresultat | 19 933 |
| Driftsmargin | 14 % |
| Sum gjeld | 31 232 |
| Sum driftskostnader | 135 954 |
| Finansresultat | 1 756 |
| Resultat før skatt | 23 916 |
| Anleggsmidler | 21 393 |
| Omløpsmidler | 83 301 |
| Sum eiendeler | 104 694 |
| Egenkapital | 73 461 |
| Kortsiktig gjeld | 28 523 |
| Langsiktig gjeld | 2 709 |

## Ledelse og styre

- Jon Hella: Daglig leder og styrets leder
- Kristine Hella: Styremedlem
- Charlotte Bjørntvedt: Styremedlem
- Kristoffer Hella: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjønnveien 3, 3962 Stathelle
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 14.11.2005
- Aksjekapital: 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2009
- Revisor: [EVJEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915638384-evjen-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 354 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og andeler i andre selskaper, handel med finansielle instrumenter, kjøp, salg og utleie av eiendom, samt hva som naturlig hører herunder.

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000500065&sokeverdi=988958565&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000489931&sokeverdi=988958565&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SG HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/994974432-sg-handel-as) | Bamble | 9 | 19,7 mill. kr | +4,5 % |
| [SG-TEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/918600973-sg-tek-eiendom-as) | Bamble | - | 2,53 mill. kr | +5,5 % |
| [HELLA MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/968658999-hella-maskin-as) | Bamble | 50 | 157 mill. kr | −2,3 % |
| [CONTECK AS](https://www.norscout.com/no/company/915237266-conteck-as) | Bamble | - | 399 000 kr | - |
| [SG VEKST AS](https://www.norscout.com/no/company/911738945-sg-vekst-as) | Bamble | - | - | - |
| [PETPOWERHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/917472580-petpowerhouse-as) | Bamble | - | 5,36 mill. kr | −72,6 % |
| [REIMES REKEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976632583-reimes-rekefabrikk-as) | Bamble | - | 3,36 mill. kr | −26,4 % |
| [FG-TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/916677901-fg-tech-as) | Bamble | - | 7,25 mill. kr | −30,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
