---
title: "LIO SAG HOLDING AS (988958883): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIO SAG HOLDING AS i Kvinnherad er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988958883-lio-sag-holding-as"
---

# LIO SAG HOLDING AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Kvinnherad

- Org.nr: 988 958 883
- Telefon: 91512933
- Styreleder: Rune Malvin Myklebust

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −80 941 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,7 % (meget god). Ned fra 33,1 % i 2024
- Likviditet: 3,95 (meget god). Ned fra 4,26 i 2024
- Soliditet: 75,8 % (meget god). Ned fra 77,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,1 % | 31,7 % |
| Driftsmargin | - | −44,1 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,5 % | 41,3 % |
| Likviditetsgrad | 5,30 | 4,26 | 3,95 |
| Soliditet | 82,3 % | 77,7 % | 75,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 56 | - |
| Driftsresultat | −219 | −25 | −81 |
| Årsresultat | 3 971 | 2 328 | 2 468 |
| Driftsmargin | - | −44,1 % | - |
| Sum gjeld | 1 515 | 2 112 | 2 553 |
| Sum driftskostnader | 219 | 81 | 81 |
| Finansresultat | 4 797 | 3 010 | 3 251 |
| Resultat før skatt | 4 578 | 2 985 | 3 170 |
| Anleggsmidler | 544 | 494 | 444 |
| Omløpsmidler | 8 008 | 8 983 | 10 092 |
| Sum eiendeler | 8 552 | 9 478 | 10 536 |
| Egenkapital | 7 037 | 7 365 | 7 983 |
| Kortsiktig gjeld | 1 510 | 2 111 | 2 553 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Malvin Myklebust: Styrets leder
- Reidunn Myklebust: Styremedlem
- Kristine Heimvik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Syne 12, 5463 Uskedalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 11.11.2005
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BJØRGVIN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/888976272-bjorgvin-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 943 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer, verdipapirer og deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000604159&sokeverdi=988958883&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541953&sokeverdi=988958883&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOFTE EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/976123506-tofte-eigedom-as) | Kvinnherad | - | 3,55 mill. kr | +33 % |
| [STANMATO HUSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/995595257-stanmato-husnes-as) | Kvinnherad | - | 7,5 mill. kr | −6,1 % |
| [FRODES FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/963417101-frodes-fargehandel-as) | Kvinnherad | 6 | 8,59 mill. kr | +15,4 % |
| [LIO SAG & TREFOREDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/863996422-lio-sag-treforedling-as) | Kvinnherad | 7 | 26,7 mill. kr | +2,1 % |
| [SANDVOLL HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/951635200-sandvoll-handel-as) | Kvinnherad | 12 | 13,8 mill. kr | +9,0 % |
| [HALSNØY TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/926656856-halsnoy-trelast-as) | Kvinnherad | 33 | 45,3 mill. kr | −4,9 % |
| [HATLESTRAND STRIKK OG HOBBY AS](https://www.norscout.com/no/company/928124312-hatlestrand-strikk-og-hobby-as) | Kvinnherad | - | 88 456 kr | - |
| [DETALJISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929405471-detaljisten-as) | Kvinnherad | - | 27 706 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
