---
title: "HÅGÅN AS (988979279): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅGÅN AS i Øyer hadde 8 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arne Haug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/988979279-hagan-as"
---

# HÅGÅN AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Øyer

- Org.nr: 988 979 279
- Telefon: 97661894
- Daglig leder: Arne Haug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8 000 kr (−20 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3 130 kr (Margin −39,1 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,8 % (svak). Opp fra 1,2 % i 2024
- Likviditet: 57,50 (meget god). Opp fra 25,09 i 2024
- Soliditet: 98,3 % (meget god). Opp fra 96,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,2 % | 3,8 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | −417,1 % | −39,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,2 % | 3,9 % |
| Likviditetsgrad | 66,75 | 25,09 | 57,50 |
| Soliditet | 98,5 % | 96,0 % | 98,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 | 10 | 8 |
| Driftsresultat | 0 | −42 | −3 |
| Årsresultat | 41 | 14 | 47 |
| Driftsmargin | 2,5 % | −417,1 % | −39,1 % |
| Sum gjeld | 23 | 63 | 28 |
| Sum driftskostnader | 10 | 52 | 11 |
| Finansresultat | 52 | 60 | 63 |
| Resultat før skatt | 52 | 18 | 60 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 1 527 | 1 581 | 1 592 |
| Sum eiendeler | 1 527 | 1 581 | 1 592 |
| Egenkapital | 1 504 | 1 518 | 1 565 |
| Kortsiktig gjeld | 23 | 63 | 28 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Arne Haug: Daglig leder og styrets leder
- Jørn Haug: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haugsgutua 32, 2636 Øyer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 23.11.2005
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Størrelse: Nr. 262 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvinning fra grus- og sandtak. Vaktmestertjenester inkludert salg av ved. Investere i aksjer. Eiendomsutvikling, omsetning og drift av fast eiendom

## Kunngjøringer

- 24.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000078532&sokeverdi=988979279&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DALAN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/988192805-dalan-grus-as) | Øyer | - | 1,98 mill. kr | +31,1 % |
| [VESTHEIM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/899609352-vestheim-holding-as) | Øyer | - | 0 kr | - |
| [GUDBRANDSDAL STEININDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/911580519-gudbrandsdal-steinindustri-as) | Øyer | 5 | 25,4 mill. kr | −19,3 % |
| [STRISLAND GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/917840474-strisland-grus-as) | Lyngdal | - | 13 217 kr | - |
| [ERLING ROLSTAD STEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/813724952-erling-rolstad-stein-as) | Nord-Fron | - | 0 kr | - |
| [RAMLO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921058667-ramlo-holding-as) | Trondheim | - | 15 111 kr | −98,6 % |
| [ANDREASSEN MASKIN & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/817790542-andreassen-maskin-transport-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [KLEPPEN MASSETAK AS](https://www.norscout.com/no/company/919865180-kleppen-massetak-as) | Vefsn | - | 25 425 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
