---
title: "PER MATHISEN HOLDING AS (989040510): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PER MATHISEN HOLDING AS i Lillestrøm hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Mathisen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989040510-per-mathisen-holding-as"
---

# PER MATHISEN HOLDING AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Lillestrøm · Etablert 2005

- Org.nr: 989 040 510
- Daglig leder: Per Mathisen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −329 000 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 209 mill. kr (−11,4 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,1 % i 2024
- Likviditet: 18,90 (meget god). Opp fra 5,55 i 2024
- Soliditet: 96,8 % (meget god). Opp fra 88,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 9,0 % | 13,1 % | 6,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,8 % | 8,7 % | 13,6 % | 6,9 % |
| Likviditetsgrad | 39,98 | 3,14 | 4,30 | 5,55 | 18,90 |
| Soliditet | 98,4 % | 79,9 % | 85,6 % | 88,1 % | 96,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Driftsresultat | −193 | −182 | −202 | −194 | −329 |
| Årsresultat | 8 416 | 2 715 | 3 691 | 6 451 | 3 442 |
| Sum gjeld | 890 | 10 217 | 7 459 | 6 854 | 1 786 |
| Resultat før skatt | 8 416 | 2 715 | 3 691 | 6 473 | 3 626 |
| Anleggsmidler | 19 111 | 18 672 | 19 617 | 19 490 | 22 143 |
| Omløpsmidler | 35 584 | 32 065 | 32 053 | 38 026 | 33 748 |
| Sum eiendeler | 54 695 | 50 737 | 51 670 | 57 516 | 55 891 |
| Egenkapital | 53 805 | 40 520 | 44 211 | 50 662 | 54 105 |
| Kortsiktig gjeld | 890 | 10 217 | 7 459 | 6 854 | 1 786 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 324 651 | 235 843 | 209 054 |
| Driftsresultat | 15 713 | 5 549 | 4 854 |
| Årsresultat | 13 804 | 5 946 | 5 422 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,4 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 99 595 | 49 490 | 42 162 |
| Sum driftskostnader | 308 938 | 230 294 | 204 200 |
| Finansresultat | 1 713 | 1 925 | 2 009 |
| Resultat før skatt | 17 426 | 7 474 | 6 863 |
| Anleggsmidler | 27 678 | 30 694 | 34 466 |
| Omløpsmidler | 173 603 | 125 605 | 119 104 |
| Sum eiendeler | 201 281 | 156 299 | 153 570 |
| Egenkapital | 101 686 | 106 809 | 111 408 |
| Kortsiktig gjeld | 90 124 | 35 900 | 29 564 |
| Langsiktig gjeld | 9 471 | 13 590 | 12 598 |

## Ledelse og styre

- Per Mathisen: Daglig leder og styrets leder
- Ayna Merete Mathisen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Bruksvei 25, 1903 Gan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 01.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Formål: Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper og selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705913&sokeverdi=989040510&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685849&sokeverdi=989040510&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROGER'S GJERDESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/865560052-roger-s-gjerdeservice-as) | Lillestrøm | 5 | 15,3 mill. kr | +48 % |
| [ROLLFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/968589164-rollform-as) | Lillestrøm | 7 | 34,1 mill. kr | −22,1 % |
| [EINAR OG KAARES MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/965582290-einar-og-kaares-mekaniske-as) | Lillestrøm | 19 | 17,6 mill. kr | −32 % |
| [ÅKRENE MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/933309827-akrene-mek-verksted-as) | Lillestrøm | 50 | 208 mill. kr | −11,6 % |
| [NGI AS](https://www.norscout.com/no/company/930482730-ngi-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |
| [TOMH INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/990591040-tomh-invest-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |
| [ALT I SMIJERN AS](https://www.norscout.com/no/company/922186650-alt-i-smijern-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |
| [KMG INVEST II AS](https://www.norscout.com/no/company/937184484-kmg-invest-ii-as) | Lillestrøm | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.08.2026.
