---
title: "PAAL HAGE HOLDING AS (989041576): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PAAL HAGE HOLDING AS i Lier er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989041576-paal-hage-holding-as"
---

# PAAL HAGE HOLDING AS

Overflatebehandling av metaller · Lier

- Org.nr: 989 041 576
- Styreleder: Paal Hage

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −12 500 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 88,5 % (meget god). Opp fra 7,5 % i 2024
- Likviditet: 35,85 (meget god). Opp fra 0,89 i 2024
- Soliditet: 73,0 % (meget god). Opp fra 11,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,5 % | 88,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 103,0 % | 170,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 0,89 | 35,85 |
| Soliditet | 3,4 % | 11,6 % | 73,0 % |
| Gjeldsgrad | 28,7 | 7,6 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | - | −16 | −12 |
| Årsresultat | −1 981 | 345 | 5 628 |
| Sum gjeld | 4 658 | 3 858 | 2 264 |
| Sum driftskostnader | - | 16 | 13 |
| Finansresultat | −1 981 | 361 | 5 659 |
| Resultat før skatt | −1 981 | 345 | 5 647 |
| Anleggsmidler | 4 277 | 4 046 | 6 546 |
| Omløpsmidler | 544 | 319 | 1 852 |
| Sum eiendeler | 4 821 | 4 366 | 8 399 |
| Egenkapital | 163 | 508 | 6 135 |
| Kortsiktig gjeld | 1 108 | 358 | 52 |
| Langsiktig gjeld | 3 550 | 3 500 | 2 212 |

## Ledelse og styre

- Paal Hage: Styrets leder
- Tore Hage: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skarpsnoveien 13, 3413 Lier
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 28.11.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA
- Formål: Å eie aksjer innen forhandlere av maskiner til prosessindustrien, å eie aksjer i eiendomsselskap samt deltagelse i andre virksomheter og kortsiktige kapitalplasseringer.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000189757&sokeverdi=989041576&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000626872&sokeverdi=989041576&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TESS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/965929126-tess-produksjon-as) | Lier | - | - | - |
| [METALOCK INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/891995512-metalock-industrier-as) | Lier | - | - | - |
| [SYLLING MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/971582014-sylling-multiservice-as) | Lier | - | 400 074 kr | - |
| [GUSTAVSEN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/998327024-gustavsen-maskinering-as) | Lier | - | 1,93 mill. kr | +36,8 % |
| [NORFJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/998006821-norfjaer-as) | Lier | - | 4,98 mill. kr | +5,3 % |
| [TVEITO CNC AS](https://www.norscout.com/no/company/930672939-tveito-cnc-as) | Lier | - | 5,05 mill. kr | +11,8 % |
| [HRC EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/922875243-hrc-europe-as) | Lier | 19 | 59,8 mill. kr | +9,0 % |
| [TESS SUBSEA & ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/913071271-tess-subsea-engineering-as) | Lier | 22 | 245 mill. kr | +91,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
