---
title: "STEENSLAND INVESTMENT AS (989048406): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEENSLAND INVESTMENT AS i Randaberg hadde 3,24 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Caroline Steensland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989048406-steensland-investment-as"
---

# STEENSLAND INVESTMENT AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Randaberg

- Org.nr: 989 048 406
- Daglig leder: Caroline Steensland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,24 mill. kr (+6,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 969 094 kr (Margin 29,9 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 84,5 % (meget god). Opp fra 21,0 % i 2024
- Likviditet: 21,58 (meget god). Opp fra 3,66 i 2024
- Soliditet: 83,5 % (meget god). Opp fra 57,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,7 % | 13,7 % | 21,0 % | 84,5 % |
| Driftsmargin | 52,5 % | 70,4 % | 69,2 % | −1,4 % | 29,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 24,4 % | 34,6 % | 111,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,26 | 3,66 | 21,58 |
| Soliditet | 45,5 % | 41,1 % | 49,2 % | 57,5 % | 83,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,0 | 0,7 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 001 | 2 933 | 3 053 | 3 058 | 3 242 |
| Driftsresultat | 1 577 | 2 063 | 2 114 | −44 | 969 |
| Årsresultat | 6 485 | 3 088 | 2 985 | 6 448 | 50 147 |
| Driftsmargin | 52,5 % | 70,4 % | 69,2 % | −1,4 % | 29,9 % |
| Sum gjeld | 16 823 | 20 314 | 17 700 | 16 909 | 13 633 |
| Sum driftskostnader | 1 424 | 869 | 939 | 3 102 | 2 273 |
| Finansresultat | 6 145 | 1 682 | 1 713 | 6 967 | 50 090 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 827 | 6 923 | 51 059 |
| Anleggsmidler | 14 737 | 14 682 | 14 609 | 18 112 | 15 909 |
| Omløpsmidler | - | - | 20 235 | 21 639 | 66 903 |
| Sum eiendeler | 30 893 | 34 473 | 34 843 | 39 750 | 82 812 |
| Egenkapital | 14 070 | 14 158 | 17 144 | 22 841 | 69 179 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 6 200 | 5 914 | 3 100 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 11 500 | 10 995 | 10 534 |

## Ledelse og styre

- Caroline Steensland: Daglig leder og styremedlem
- Jan Ove Nesvik: Styrets leder
- Jan Olav Steensland: Styremedlem
- Synne Steensland: Styremedlem
- Espen Steensland: Styremedlem
- Lise Helen Steensland: Styremedlem
- John Børge Nesvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Topaskroken 7, 4072 Randaberg
- Postadresse: Postboks 718, 4003 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 09.11.2005
- Tidligere navn: CIBELL AS (2005 til 2014)
- Aksjekapital: 2 882 106 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 11 620 av 46 521 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt handel med aksjer og verdipapirer.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000345127&sokeverdi=989048406&spraak=nb)
- 06.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000046195&sokeverdi=989048406&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000783463&sokeverdi=989048406&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000560271&sokeverdi=989048406&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000513086&sokeverdi=989048406&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRI BASEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/997073819-bri-basedrift-as) | Randaberg | - | 3,58 mill. kr | −7,8 % |
| [KVÅLVEIEN 8 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/991685243-kvalveien-8-holding-as) | Randaberg | - | 3,18 mill. kr | +2,4 % |
| [INDUSTRIVEGEN 16 JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/924365951-industrivegen-16-jessheim-as) | Randaberg | - | 4,23 mill. kr | +2,4 % |
| [SJØFARTSGATA 8 B AS](https://www.norscout.com/no/company/976312732-sjofartsgata-8-b-as) | Randaberg | - | 2,95 mill. kr | +2,4 % |
| [VISTNESGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/982532132-vistnesgarden-as) | Randaberg | - | 4,65 mill. kr | +8,2 % |
| [NECOIN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/981943252-necoin-eiendom-as) | Randaberg | - | 2,88 mill. kr | +1,4 % |
| [BR INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/981931734-br-industrier-as) | Randaberg | - | 4,7 mill. kr | −2,7 % |
| [E GABRIELSENS EIENDOMSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/930061670-e-gabrielsens-eiendomsselskap-as) | Randaberg | - | 2,85 mill. kr | +1,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
