---
title: "ØVERAAS HOLDING AS (989062379): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØVERAAS HOLDING AS i Hamar hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989062379-overaas-holding-as"
---

# ØVERAAS HOLDING AS

Detaljhandel med klær · Hamar

- Org.nr: 989 062 379
- Telefon: 62 52 11 42
- Styreleder: Trond Øveraas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −25 307 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 52,1 % (meget god). Opp fra 44,7 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Ned fra 2,13 i 2024
- Soliditet: 46,0 % (meget god). Ned fra 64,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 44,7 % | 52,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 56,6 % | 94,5 % |
| Likviditetsgrad | 147,26 | 2,13 | 1,40 |
| Soliditet | 99,5 % | 64,0 % | 46,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,6 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −10 | −9 | −25 |
| Årsresultat | 48 | 1 491 | 1 975 |
| Sum gjeld | 13 | 1 397 | 2 000 |
| Sum driftskostnader | 10 | 9 | 25 |
| Finansresultat | 71 | 1 500 | 2 000 |
| Resultat før skatt | 61 | 1 491 | 1 975 |
| Anleggsmidler | 900 | 900 | 900 |
| Omløpsmidler | 1 901 | 2 977 | 2 801 |
| Sum eiendeler | 2 801 | 3 877 | 3 702 |
| Egenkapital | 2 788 | 2 480 | 1 702 |
| Kortsiktig gjeld | 13 | 1 397 | 2 000 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Øveraas: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vangsvegen 62, 2317 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 06.12.2005
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [HAMARREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/993873756-hamarrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Formål: Investering i aksjer og andeler samt annen økonomisk virksomhet.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474085&sokeverdi=989062379&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/976505913-voldco-as) | Hamar | - | 0 kr | - |
| [NO LABEL MINI AS](https://www.norscout.com/no/company/937665954-no-label-mini-as) | Hamar | - | - | - |
| [CENTURION OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/930662887-centurion-oslo-as) | Hamar | - | 4 699 kr | - |
| [NORCULT AS](https://www.norscout.com/no/company/935402662-norcult-as) | Hamar | - | 207 755 kr | - |
| [M & T ANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/910198920-m-t-andersen-as) | Hamar | - | 1,17 mill. kr | +6,6 % |
| [BRUDEHUSET HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/911721503-brudehuset-hamar-as) | Hamar | 5 | 4,96 mill. kr | +11,9 % |
| [SIGA BARNEKLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/986469540-siga-barneklaer-as) | Hamar | 5 | 5,63 mill. kr | +7,3 % |
| [SAFARI FASHION HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/973195905-safari-fashion-house-as) | Hamar | 5 | 6,1 mill. kr | +6,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
