---
title: "ANTON AS (989066250): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANTON AS i Stavanger hadde 178 988 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989066250-anton-as"
---

# ANTON AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger

- Org.nr: 989 066 250
- Styreleder: Arnt Ove Rødne

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 178 988 kr (+78,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 146 435 kr (Margin 81,8 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,3 % i 2024
- Likviditet: 26,94 (meget god). Opp fra 12,42 i 2024
- Soliditet: 98,5 % (meget god). Opp fra 96,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 9,7 % |
| Driftsmargin | 4,4 % | 49,7 % | 81,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,6 % | 9,9 % |
| Likviditetsgrad | 17,36 | 12,42 | 26,94 |
| Soliditet | 98,2 % | 96,9 % | 98,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 | 100 | 179 |
| Driftsresultat | 2 | 50 | 146 |
| Årsresultat | 401 | 1 141 | 953 |
| Driftsmargin | 4,4 % | 49,7 % | 81,8 % |
| Sum gjeld | 155 | 311 | 157 |
| Sum driftskostnader | 48 | 51 | 33 |
| Finansresultat | 399 | 1 095 | 842 |
| Resultat før skatt | 401 | 1 145 | 989 |
| Anleggsmidler | 6 044 | 6 023 | 6 357 |
| Omløpsmidler | 2 697 | 3 864 | 4 229 |
| Sum eiendeler | 8 741 | 9 887 | 10 586 |
| Egenkapital | 8 585 | 9 576 | 10 429 |
| Kortsiktig gjeld | 155 | 311 | 157 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Arnt Ove Rødne: Styrets leder
- Elin Rødne: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Arnt Ove Rødne, Norheimsbergvegen 108, 4170 Sjernarøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 27.11.2005
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Størrelse: Nr. 1 282 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i og forvaltning av aksjer samt delta i andre selskaper med lignende virksomhet og hva herved står i forbindelse. Selskapet tilbyr også konsulenttjenester, vaktmestertjenester, samt utleie av maskiner og utstyr.

## Siste endringer

- 17.08.2026: Ny forretningsadresse
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 17.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000696819&sokeverdi=989066250&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000497803&sokeverdi=989066250&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000626882&sokeverdi=989066250&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [J&J AARRESTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989033212-j-j-aarrestad-holding-as) | Stavanger | - | 203 000 kr | - |
| [BRE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997432533-bre-invest-as) | Stavanger | - | 166 000 kr | - |
| [INVISIBLE HAND AS](https://www.norscout.com/no/company/997356640-invisible-hand-as) | Stavanger | - | 216 445 kr | - |
| [AMPLO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/914868246-amplo-invest-as) | Stavanger | - | 152 930 kr | - |
| [TENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/989113127-tenora-as) | Stavanger | - | 225 117 kr | - |
| [IV INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989235362-iv-invest-as) | Stavanger | - | 150 000 kr | - |
| [ANNE-LISE SVANDALSFLONA AS](https://www.norscout.com/no/company/920136443-anne-lise-svandalsflona-as) | Stavanger | - | 227 224 kr | - |
| [SARUNI AS](https://www.norscout.com/no/company/821205042-saruni-as) | Stavanger | - | 139 537 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.08.2026.
