---
title: "MEDEMA-GRUPPEN AS (989071548): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MEDEMA-GRUPPEN AS i Nittedal er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Glenn Othar Rist. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989071548-medema-gruppen-as"
---

# MEDEMA-GRUPPEN AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Nittedal

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 989 071 548
- Telefon: 67 06 49 00
- Nettsted: [medema.no](https://www.medema.no)
- Daglig leder: Glenn Othar Rist (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −328 061 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 343 mill. kr (−6,9 % fra 2024)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,7 % (meget god). Opp fra 26,7 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (svak). Samme som i 2024
- Soliditet: 36,7 % (god). Ned fra 38,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,7 % | 29,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,3 % | - |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,00 | 1,00 |
| Soliditet | 35,1 % | 38,7 % | 36,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,6 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −398 | −178 | −328 |
| Årsresultat | 5 251 | 3 244 | 0 |
| Sum gjeld | 51 758 | 49 498 | 53 823 |
| Sum driftskostnader | 398 | 178 | 328 |
| Finansresultat | 7 130 | 5 007 | 328 |
| Resultat før skatt | 6 732 | 4 829 | - |
| Anleggsmidler | 67 426 | 69 472 | 69 472 |
| Omløpsmidler | 12 331 | 11 269 | 15 594 |
| Sum eiendeler | 79 757 | 80 741 | 85 066 |
| Egenkapital | 27 999 | 31 243 | 31 243 |
| Kortsiktig gjeld | 13 543 | 11 284 | 15 608 |
| Langsiktig gjeld | 38 214 | 38 214 | 38 214 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 351 297 | 368 652 | 343 121 |
| Driftsresultat | 934 | 14 401 | 11 029 |
| Årsresultat | 187 | 7 085 | 6 453 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,9 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 146 294 | 124 736 | 114 586 |
| Sum driftskostnader | 350 364 | 354 251 | 332 092 |
| Finansresultat | −2 651 | −4 440 | −2 096 |
| Resultat før skatt | −1 718 | 9 960 | 8 933 |
| Anleggsmidler | 17 737 | 17 752 | 17 835 |
| Omløpsmidler | 144 588 | 131 774 | 128 334 |
| Sum eiendeler | 162 325 | 149 525 | 146 169 |
| Egenkapital | 16 032 | 24 789 | 31 583 |
| Kortsiktig gjeld | 100 398 | 79 681 | 70 533 |
| Langsiktig gjeld | 45 895 | 45 055 | 44 053 |

## Konsern

2 selskaper.

- MEDEMA-GRUPPEN AS (Denne bedriften)
  - [MEDEMA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/966250003-medema-norge-as) (38 ansatte)

## Ledelse og styre

- Glenn Othar Rist: Daglig leder og styremedlem
- Karl Erik Peter Wahlberg: Styrets leder
- Jostein Fylling: Styremedlem
- Gry Christoffersen: Styremedlem
- Jack Ulrich Rist: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Stamveien 6, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 133, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 07.12.2005
- Aksjekapital: 20 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2008
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Formål: Eierskap i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 18.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642719&sokeverdi=989071548&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680340&sokeverdi=989071548&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 15.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 6 mill. kr
- 15.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 6 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPORTPLUS AS](https://www.norscout.com/no/company/926806998-sportplus-as) | Nittedal | - | 628 339 kr | - |
| [KARL STORZ ENDOSKOPI NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993346292-karl-storz-endoskopi-norge-as) | Nittedal | 12 | 61,1 mill. kr | +0,1 % |
| [MEDEMA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/966250003-medema-norge-as) | Nittedal | 38 | 264 mill. kr | −4,1 % |
| [PALLEKONGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938163987-pallekongen-as) | Nittedal | - | - | - |
| [FREDLEY CLUB AS](https://www.norscout.com/no/company/937345119-fredley-club-as) | Nittedal | - | - | - |
| [HYPRO SUPERKVIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/935502098-hypro-superkvikk-as) | Nittedal | - | - | - |
| [SKRENTEN NOR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933882950-skrenten-nor-holding-as) | Nittedal | - | - | - |
| [SUBLIME WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/930215511-sublime-wines-as) | Nittedal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
