---
title: "KONTERUD HOLDING AS (989080784): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KONTERUD HOLDING AS i Ullensaker hadde 2,63 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rolf Ingar Konterud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989080784-konterud-holding-as"
---

# KONTERUD HOLDING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Ullensaker

- Org.nr: 989 080 784
- Telefon: 91 16 42 58
- Daglig leder: Rolf Ingar Konterud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,63 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 2,55 mill. kr (Margin 96,9 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Opp fra 3,3 % i 2024
- Likviditet: 14,34 (meget god). Opp fra 14,29 i 2024
- Soliditet: 93,7 % (meget god). Opp fra 93,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,3 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | - | - | 96,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,5 % | 17,2 % |
| Likviditetsgrad | 15,27 | 14,29 | 14,34 |
| Soliditet | 93,5 % | 93,1 % | 93,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 2 630 |
| Driftsresultat | −47 | −34 | 2 549 |
| Årsresultat | 659 | 508 | 3 129 |
| Driftsmargin | - | - | 96,9 % |
| Sum gjeld | 1 300 | 1 344 | 1 360 |
| Sum driftskostnader | 47 | 34 | 82 |
| Finansresultat | 805 | 685 | 738 |
| Resultat før skatt | 758 | 651 | 3 287 |
| Anleggsmidler | 300 | 300 | 2 012 |
| Omløpsmidler | 19 854 | 19 205 | 19 438 |
| Sum eiendeler | 20 154 | 19 505 | 21 450 |
| Egenkapital | 18 854 | 18 161 | 20 091 |
| Kortsiktig gjeld | 1 300 | 1 344 | 1 355 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 5 |

## Ledelse og styre

- Rolf Ingar Konterud: Daglig leder og styrets leder
- Bodil Konterud: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Trondheimsvegen - Jessheim 102A, 2050 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 29.11.2005
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner)
- Størrelse: Nr. 1 986 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer.

## Siste endringer

- 23.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000280096&sokeverdi=989080784&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KONTERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/880505742-konterud-as) | Ullensaker | - | 2,73 mill. kr | +15,6 % |
| [JOHN BERTHELSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988608416-john-berthelsen-holding-as) | Ullensaker | - | 2,62 mill. kr | +104,2 % |
| [MEHREN KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/928408450-mehren-karosseri-as) | Ullensaker | - | 4,1 mill. kr | −7,4 % |
| [RM AUTOTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916939213-rm-autoteknikk-as) | Ullensaker | - | 2,03 mill. kr | +18,7 % |
| [GARDERMOEN AUTO LAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/830837922-gardermoen-auto-lakk-as) | Ullensaker | - | 6,22 mill. kr | +227,3 % |
| [BIMMERFIKS AS](https://www.norscout.com/no/company/923201602-bimmerfiks-as) | Ullensaker | - | 1,39 mill. kr | −8,5 % |
| [ULLENSAKER BILOPPRETTING AS](https://www.norscout.com/no/company/987748931-ullensaker-biloppretting-as) | Ullensaker | - | 7,21 mill. kr | +12,5 % |
| [AUTOFILM AS](https://www.norscout.com/no/company/920566146-autofilm-as) | Ullensaker | - | 893 486 kr | −40,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
