---
title: "TAITA AS (989084291): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TAITA AS i Ringsaker hadde 1,85 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989084291-taita-as"
---

# TAITA AS

Uoppgitt · Ringsaker

- Org.nr: 989 084 291
- Telefon: 62 35 18 30
- E-post: geir.karlsen@strandunikorn.no
- Styreleder: Geir Karlsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,85 mill. kr (+162,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 617 617 kr (Margin 33,4 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,1 % (meget god). Opp fra −14,0 % i 2024
- Likviditet: 3,12 (meget god). Opp fra 2,32 i 2024
- Soliditet: 0,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −22,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,0 % | 17,1 % |
| Driftsmargin | 37,3 % | −92,7 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,06 | 2,32 | 3,12 |
| Soliditet | 2,1 % | −22,9 % | 0,7 % |
| Gjeldsgrad | 45,8 | - | 150,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 362 | 704 | 1 847 |
| Driftsresultat | 135 | −653 | 618 |
| Årsresultat | −131 | −1 139 | 368 |
| Driftsmargin | 37,3 % | −92,7 % | 33,4 % |
| Sum gjeld | 4 693 | 5 555 | 4 823 |
| Sum driftskostnader | 227 | 1 357 | 1 229 |
| Finansresultat | −303 | −522 | −241 |
| Resultat før skatt | −168 | −1 175 | 377 |
| Anleggsmidler | 4 267 | 4 160 | 4 160 |
| Omløpsmidler | 529 | 359 | 696 |
| Sum eiendeler | 4 795 | 4 518 | 4 855 |
| Egenkapital | 102 | −1 036 | 32 |
| Kortsiktig gjeld | 256 | 155 | 223 |
| Langsiktig gjeld | 4 436 | 5 400 | 4 600 |

## Ledelse og styre

- Geir Karlsen: Styrets leder
- Eli Karlsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rosenborggutua 16, 2390 Moelv
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 24.10.2005
- Tidligere navn: TAITA HOLDING AS (2014 til 2023); DMT HOLDING AS (2006 til 2014)
- Aksjekapital: 110 382 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2015
- Regnskapsfører: [MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/932039214-moelv-regnskapsbyra-as)
- Størrelse: Nr. 850 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper samt næringsvirksomhet rettet mot tjenester innen markedsføring, arrangementer, styreverv og ledelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 03.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000040364&sokeverdi=989084291&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000040365&sokeverdi=989084291&spraak=nb)
- 31.01.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000037337&sokeverdi=989084291&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SEM CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/925395943-sem-consulting-as) | Ringsaker | - | 2,15 mill. kr | - |
| [JAN GRØNVOLD INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933243990-jan-gronvold-invest-as) | Ringsaker | - | 1,7 mill. kr | - |
| [DITT GARN AS](https://www.norscout.com/no/company/922834571-ditt-garn-as) | Ringsaker | - | 2,69 mill. kr | −31,1 % |
| [ZAR GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/921330324-zar-group-as) | Ringsaker | - | 1,17 mill. kr | - |
| [SOPUT ACCELERATION AS](https://www.norscout.com/no/company/924623241-soput-acceleration-as) | Ringsaker | - | 8,93 mill. kr | - |
| [SIMREG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926552791-simreg-holding-as) | Ringsaker | - | 1,09 mill. kr | - |
| [LITRA ENERGY LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/936998267-litra-energy-logistics-as) | Ringsaker | 8 | - | - |
| [TVEDTSCONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/928626210-tvedtsconsulting-as) | Ringsaker | - | 966 620 kr | −70,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
