---
title: "HITECVISION ADVISORY AS (989091530): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HITECVISION ADVISORY AS i Stavanger hadde 410 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 59 ansatte. Daglig leder er Erlend Ellingsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989091530-hitecvision-advisory-as"
---

# HITECVISION ADVISORY AS

Fondsforvaltningsvirksomhet · Stavanger · Etablert 2005

- Org.nr: 989 091 530
- Telefon: 51 20 20 20
- E-post: contact@hitecvision.com
- Nettsted: [hitecvision.com](https://www.hitecvision.com)
- Daglig leder: Erlend Ellingsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 410 mill. kr (−7,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 49,6 mill. kr (Margin 12,1 %)
- Ansatte: 59 (Opp fra 55 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 397 mill. kr (−10,6 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 56
- november 2025: 55
- desember 2025: 56
- februar 2026: 59
- mars 2026: 60
- april 2026: 59
- juni 2026: 58
- september 2026: 59

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,7 % (meget god). Opp fra 17,7 % i 2024
- Likviditet: 1,63 (god). Opp fra 1,49 i 2024
- Soliditet: 40,3 % (meget god). Opp fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,4 % | 13,1 % | 17,7 % | 22,7 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,1 % | 4,2 % | 7,6 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 28,1 % | 23,5 % | 42,2 % | 61,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 2,21 | 1,95 | 1,49 | 1,63 |
| Soliditet | 55,5 % | 58,1 % | 51,0 % | 34,2 % | 40,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,7 | 1,0 | 1,9 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 266 561 | 350 260 | 346 082 | 444 551 | 410 243 |
| Driftsresultat | 18 326 | 17 980 | 14 482 | 33 966 | 49 620 |
| Årsresultat | 15 286 | 13 836 | 13 558 | 28 956 | 45 301 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,1 % | 4,2 % | 7,6 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 52 060 | 56 684 | 88 833 | 194 997 | 131 768 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 410 585 | 360 623 |
| Finansresultat | - | - | - | 6 901 | 8 654 |
| Resultat før skatt | 21 211 | 20 193 | 20 057 | 40 867 | 58 274 |
| Anleggsmidler | 6 975 | 10 144 | 8 295 | 5 412 | 6 283 |
| Omløpsmidler | 110 003 | 125 293 | 172 849 | 290 852 | 214 541 |
| Sum eiendeler | 116 978 | 135 437 | 181 144 | 296 264 | 220 825 |
| Egenkapital | 64 918 | 78 754 | 92 311 | 101 267 | 89 057 |
| Kortsiktig gjeld | 52 060 | 56 684 | 88 833 | 194 997 | 131 768 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 346 082 | 444 551 | 397 366 |
| Driftsresultat | 17 371 | 37 058 | 39 404 |
| Årsresultat | 16 039 | 31 468 | 34 481 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 8,3 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 81 875 | 183 996 | 120 679 |
| Sum driftskostnader | 328 711 | 407 492 | 357 961 |
| Finansresultat | 5 855 | 7 157 | 8 735 |
| Resultat før skatt | 23 226 | 44 216 | 48 139 |
| Anleggsmidler | 8 895 | 5 739 | 6 650 |
| Omløpsmidler | 173 624 | 291 312 | 203 827 |
| Sum eiendeler | 182 519 | 297 051 | 210 476 |
| Egenkapital | 100 644 | 113 055 | 89 797 |
| Kortsiktig gjeld | 81 875 | 183 996 | 120 679 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Erlend Ellingsen: Daglig leder
- Pål Magnus Reed: Styrets leder
- Ole Ertvaag: Styremedlem
- Lene Nygård: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8120, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 66.300 Fondsforvaltningsvirksomhet
- Etablert: 08.12.2005
- Tidligere navn: HITECVISION ADVISORY ASA (2005 til 2009)
- Aksjekapital: 1 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2006
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 176 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er å forvalte alternative investeringsfond, samt tjenester og virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 07.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000249126&sokeverdi=989091530&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEIMDAL FORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/989774697-heimdal-forvaltning-as) | Stavanger | 20 | 94,4 mill. kr | +52,5 % |
| [EQUINOR ASSET MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/981363876-equinor-asset-management-as) | Stavanger | 17 | 191 mill. kr | +3,3 % |
| [VALIDÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/916541554-valide-as) | Stavanger | 16 | 38,9 mill. kr | −3,5 % |
| [SMEDVIG INVESTMENT MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/988318574-smedvig-investment-management-as) | Stavanger | 8 | 31,1 mill. kr | −13,8 % |
| [SALT CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917986517-salt-capital-as) | Stavanger | 7 | 176 mill. kr | +125,7 % |
| [STOLT KAPITALFORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/997871537-stolt-kapitalforvaltning-as) | Stavanger | 7 | 14 mill. kr | +56,6 % |
| [EV PRIVATE EQUITY V PLUS AS](https://www.norscout.com/no/company/920703054-ev-private-equity-v-plus-as) | Stavanger | 6 | 4,29 mill. kr | 0,0 % |
| [MERVERDI KAPITALFORVALTNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927042886-merverdi-kapitalforvaltning-as) | Stavanger | 5 | 13,6 mill. kr | +29,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
