---
title: "RØMCKE HOLDING AS (989094173): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØMCKE HOLDING AS i Oslo hadde 1,47 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989094173-romcke-holding-as"
---

# RØMCKE HOLDING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Oslo · Etablert 2005

- Org.nr: 989 094 173
- Telefon: 22 76 31 00
- Styreleder: Harald Erik Rømcke

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,47 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −348 000 kr (Margin −23,7 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 322 mill. kr (+5,7 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,2 % (god). Ned fra 16,2 % i 2024
- Likviditet: 1,79 (god). Opp fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 52,1 % (meget god). Opp fra 43,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,1 % | 17,7 % | 16,2 % | 13,2 % |
| Driftsmargin | −50,1 % | −26,6 % | −32,2 % | −25,7 % | −23,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,3 % | - | 29,5 % | 21,3 % |
| Likviditetsgrad | 13,12 | 4,06 | - | 1,50 | 1,79 |
| Soliditet | 95,3 % | 91,0 % | 47,9 % | 43,5 % | 52,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 1,1 | 1,3 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 004 | 1 239 | 1 440 | 1 436 | 1 467 |
| Driftsresultat | −503 | −329 | −464 | −369 | −348 |
| Årsresultat | 12 102 | 385 | 10 489 | 14 994 | 12 246 |
| Driftsmargin | −50,1 % | −26,6 % | −32,2 % | −25,7 % | −23,7 % |
| Sum gjeld | 1 950 | 3 667 | 49 434 | 72 975 | 59 549 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 903 | 1 805 | - |
| Finansresultat | - | - | 11 090 | 15 361 | - |
| Resultat før skatt | 12 131 | 493 | - | 14 992 | 12 879 |
| Anleggsmidler | 15 947 | 25 744 | 43 742 | 43 450 | 45 685 |
| Omløpsmidler | 25 590 | 14 895 | - | 85 679 | 78 564 |
| Sum eiendeler | 41 537 | 40 639 | 94 894 | 129 129 | 124 249 |
| Egenkapital | 39 587 | 36 972 | 45 460 | 56 154 | 64 700 |
| Kortsiktig gjeld | 1 950 | 3 667 | - | 57 225 | 43 799 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 15 750 | 15 750 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 255 153 | 304 231 | 321 649 |
| Driftsresultat | 16 738 | 30 427 | 26 708 |
| Årsresultat | 10 965 | 20 929 | 17 524 |
| Driftsmargin | 6,6 % | 10 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 131 875 | 140 495 | 197 335 |
| Sum driftskostnader | 238 415 | 273 803 | 294 940 |
| Finansresultat | −1 680 | −3 053 | −3 817 |
| Resultat før skatt | 15 058 | 27 374 | 22 892 |
| Anleggsmidler | 114 165 | 112 945 | 157 385 |
| Omløpsmidler | 91 609 | 118 078 | 145 070 |
| Sum eiendeler | 205 773 | 231 022 | 302 456 |
| Egenkapital | 73 898 | 90 527 | 105 121 |
| Kortsiktig gjeld | 49 151 | 58 214 | 97 048 |
| Langsiktig gjeld | 82 724 | 82 281 | 100 288 |

## Ledelse og styre

- Harald Erik Rømcke: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bjørnerudveien 11, 1266 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 14.11.2005
- Aksjekapital: 3 543 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2011
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 2 240 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av verdipapirer og fast eiendom, samt handel og produksjon.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000653841&sokeverdi=989094173&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688806&sokeverdi=989094173&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AS OSLO BREMSESERVICE](https://www.norscout.com/no/company/926753045-as-oslo-bremseservice) | Oslo | - | 1,66 mill. kr | −0,5 % |
| [BJÅLIDS AUTOGLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/987814160-bjalids-autoglass-as) | Oslo | - | 1,31 mill. kr | −57 % |
| [NORDIC CAMPER & AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/923194282-nordic-camper-auto-as) | Oslo | - | 1,7 mill. kr | −17,1 % |
| [BILPLEIE VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/915907261-bilpleie-vest-as) | Oslo | - | 1,17 mill. kr | +11,3 % |
| [BLUE WASH AS](https://www.norscout.com/no/company/927762218-blue-wash-as) | Oslo | - | 1,79 mill. kr | −23,6 % |
| [FRANCIS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918266682-francis-holding-as) | Oslo | - | 1,17 mill. kr | - |
| [EV BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/924911360-ev-bil-as) | Oslo | - | 2,01 mill. kr | +28,8 % |
| [STORO AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/919581778-storo-auto-as) | Oslo | - | 1,04 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.08.2026.
