---
title: "K.J.R. HOLDING AS (989113267): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "K.J.R. HOLDING AS i Steinkjer hadde 403 506 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989113267-k-j-r-holding-as"
---

# K.J.R. HOLDING AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Steinkjer

- Org.nr: 989 113 267
- Styreleder: Kåre Jorulf Ringseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 403 506 kr (+9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −653 839 kr (Margin −162 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 37,8 % i 2024
- Likviditet: 21,22 (meget god). Opp fra 4,95 i 2024
- Soliditet: 80,0 % (meget god). Opp fra 65,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,8 % | −3,3 % |
| Driftsmargin | −56,4 % | −179,1 % | −162,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 66,8 % | −6,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,25 | 4,95 | 21,22 |
| Soliditet | 40,9 % | 65,1 % | 80,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,5 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 684 | 368 | 404 |
| Driftsresultat | −386 | −659 | −654 |
| Årsresultat | −391 | 3 408 | −308 |
| Driftsmargin | −56,4 % | −179,1 % | −162 % |
| Sum gjeld | 4 672 | 3 567 | 1 578 |
| Sum driftskostnader | 1 071 | 1 026 | 1 057 |
| Finansresultat | −115 | 3 955 | 259 |
| Resultat før skatt | −501 | 3 297 | −395 |
| Anleggsmidler | 5 490 | 4 635 | 3 900 |
| Omløpsmidler | 2 413 | 5 571 | 4 009 |
| Sum eiendeler | 7 903 | 10 206 | 7 909 |
| Egenkapital | 3 231 | 6 639 | 6 331 |
| Kortsiktig gjeld | 1 075 | 1 125 | 189 |
| Langsiktig gjeld | 3 597 | 2 442 | - |

## Ledelse og styre

- Kåre Jorulf Ringseth: Styrets leder
- Randi Ellinor Ringseth: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Klingsundet, 7732 Steinkjer
- Postadresse: Kvamsvegen 3400, 7732 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 06.12.2005
- Aksjekapital: 1 975 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2009
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [KULERAMMA AS](https://www.norscout.com/no/company/929917766-kuleramma-as)
- Størrelse: Nr. 229 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Foreta investeringsvirksomhet selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter. Kjøp, salg, inn- og utleie av transportmidler/maskiner. Samt å drive annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 22.10.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 22.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000812905&sokeverdi=989113267&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000505949&sokeverdi=989113267&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000626905&sokeverdi=989113267&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPROVA PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981446488-sprova-pukk-as) | Steinkjer | - | 2,09 mill. kr | −21,1 % |
| [KÅRE RINGSETH AS](https://www.norscout.com/no/company/928975924-kare-ringseth-as) | Steinkjer | 6 | 5,11 mill. kr | −28,2 % |
| [STEINKJERSTEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/919672781-steinkjerstein-as) | Steinkjer | - | 593 408 kr | - |
| [SNÅSA NATURSTEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/912317463-snasa-naturstein-as) | Steinkjer | - | 80 000 kr | - |
| [JÅDÅRPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/914507375-jadarpukk-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [BØEPROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/881088762-boeprosjekt-as) | Skien | - | 411 326 kr | - |
| [FARSJØ PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/915620027-farsjo-pukk-as) | Kragerø | - | 398 513 kr | - |
| [HERREMO PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/912074463-herremo-pukk-og-grus-as) | Midt-Telemark | - | 437 365 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
