---
title: "J TANGERÅS MURERSERVICE AS (989114778): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "J TANGERÅS MURERSERVICE AS i Osterøy hadde 63,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Jostein Tangerås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989114778-j-tangeras-murerservice-as"
---

# J TANGERÅS MURERSERVICE AS

Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted · Osterøy · Etablert 2005

- Org.nr: 989 114 778
- Telefon: 90178670
- Nettsted: [murerservice.no](http://www.murerservice.no/)
- Daglig leder: Jostein Tangerås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 63,2 mill. kr (+52,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,1 mill. kr (Margin 15,9 %)
- Ansatte: 12 (Ned fra 16 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- november 2025: 16
- februar 2026: 15
- mars 2026: 14
- mai 2026: 12
- juli 2026: 13
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 47,4 % (meget god). Opp fra −4,7 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,95 i 2024
- Soliditet: 2,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 42,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,3 % | 12,5 % | −4,7 % | 47,4 % |
| Driftsmargin | 8,2 % | 10,6 % | 6,0 % | −2,4 % | 15,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,2 % | 21,3 % | −22,0 % | 253,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,74 | 2,26 | 2,68 | 1,95 | 0,99 |
| Soliditet | 52,3 % | 49,3 % | 54,2 % | 42,7 % | 2,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 0,8 | 1,3 | 36,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 424 | 30 034 | 28 995 | 41 436 | 63 216 |
| Driftsresultat | 1 992 | 3 194 | 1 728 | −999 | 10 063 |
| Årsresultat | 1 479 | 964 | 1 429 | −1 944 | 8 129 |
| Driftsmargin | 8,2 % | 10,6 % | 6,0 % | −2,4 % | 15,9 % |
| Sum gjeld | 6 236 | 8 020 | 7 797 | 9 795 | 26 265 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 266 | 42 435 | 53 153 |
| Finansresultat | - | - | 84 | −819 | 112 |
| Resultat før skatt | 1 903 | 1 850 | 1 813 | −1 818 | 10 175 |
| Anleggsmidler | 4 887 | 6 181 | 5 730 | 4 672 | 4 297 |
| Omløpsmidler | 8 194 | 9 648 | 11 305 | 12 417 | 22 691 |
| Sum eiendeler | 13 081 | 15 829 | 17 036 | 17 089 | 26 988 |
| Egenkapital | 6 845 | 7 809 | 9 238 | 7 294 | 723 |
| Kortsiktig gjeld | 2 991 | 4 275 | 4 225 | 6 375 | 22 999 |
| Langsiktig gjeld | 3 245 | 3 746 | 3 572 | 3 420 | 3 266 |

## Ledelse og styre

- Jostein Tangerås: Daglig leder og styrets leder
- André Tangerås: Styremedlem
- Svein Håkon Tangerås: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Klubbelia 5, 5281 Valestrandsfossen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.11.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Revisor: [REVISJONSFORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/913801415-revisjonsforum-as)
- Regnskapsfører: [T RATIO AS](https://www.norscout.com/no/company/926329960-t-ratio-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 945 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Murervirksomhet.

## Siste endringer

- 12.08.2026: Næringskode endret
- 12.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780553&sokeverdi=989114778&spraak=nb)
- 12.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000684870&sokeverdi=989114778&spraak=nb)
- 12.08.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000684871&sokeverdi=989114778&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000732052&sokeverdi=989114778&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/995094827-anlegg-as) | Osterøy | 8 | 10,6 mill. kr | −27,9 % |
| [ÅSANE HAGE OG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/994271237-asane-hage-og-anlegg-as) | Osterøy | - | 933 765 kr | - |
| [TAUARBEID AS](https://www.norscout.com/no/company/915591930-tauarbeid-as) | Osterøy | - | 62 800 kr | - |
| [E.WORREN BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/937221908-e-worren-betong-as) | Osterøy | - | - | - |
| [GRUNNARBEID VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/831905492-grunnarbeid-vest-as) | Osterøy | 19 | 29,7 mill. kr | −7,2 % |
| [OSTERFJORD MASKINSTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/988258776-osterfjord-maskinstasjon-as) | Osterøy | 10 | 30,3 mill. kr | +27,7 % |
| [ENTREPRENØR TONNY TUFTE AS](https://www.norscout.com/no/company/998557453-entreprenor-tonny-tufte-as) | Osterøy | 20 | 60,5 mill. kr | +4,2 % |
| [R. NIELSEN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/918529551-r-nielsen-entreprenor-as) | Osterøy | 20 | 72,4 mill. kr | +34,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
