---
title: "MCØ HOLDING AS (989116754): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MCØ HOLDING AS i Ringerike er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989116754-mco-holding-as"
---

# MCØ HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Ringerike

- Org.nr: 989 116 754
- Styreleder: Mille Cathrine Øveraasen

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −9 769 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Ned fra 18,3 % i 2024
- Likviditet: 16 946,68 (meget god). Opp fra 19,80 i 2024
- Soliditet: 100,0 % (meget god). Opp fra 98,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,3 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | - | 87,1 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,4 % | 11,0 % |
| Likviditetsgrad | 497,56 | 19,80 | 16 946,68 |
| Soliditet | 99,9 % | 98,5 % | 100,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 116 | - |
| Driftsresultat | −9 | 101 | −10 |
| Årsresultat | 546 | 615 | 386 |
| Driftsmargin | - | 87,1 % | - |
| Sum gjeld | 2 | 54 | 0 |
| Sum driftskostnader | 9 | 15 | 10 |
| Finansresultat | 556 | 540 | 396 |
| Resultat før skatt | 548 | 640 | 386 |
| Anleggsmidler | 2 455 | 2 455 | 2 455 |
| Omløpsmidler | 1 019 | 1 066 | 1 118 |
| Sum eiendeler | 3 474 | 3 521 | 3 574 |
| Egenkapital | 3 472 | 3 467 | 3 574 |
| Kortsiktig gjeld | 2 | 54 | 0 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mille Cathrine Øveraasen: Styrets leder
- Thor Arve Øveraasen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Mille Øveraasen, Askveien 147, 3519 Hønefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 02.12.2005
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 1 410 av 2 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000535255&sokeverdi=989116754&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988950343-svs-holding-as) | Ringerike | - | 325 787 kr | - |
| [MODA AS](https://www.norscout.com/no/company/989224751-moda-as) | Ringerike | - | 29 000 kr | - |
| [BORGERENGA AS](https://www.norscout.com/no/company/988556025-borgerenga-as) | Ringerike | - | 627 801 kr | - |
| [ERSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/820174712-erstad-holding-as) | Ringerike | - | 0 kr | - |
| [PIROL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/912508978-pirol-invest-as) | Ringerike | - | 906 540 kr | −28,8 % |
| [EBS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/912547574-ebs-invest-as) | Ringerike | - | 0 kr | - |
| [EQV INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921509871-eqv-invest-as) | Ringerike | - | 1,17 mill. kr | - |
| [PERA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/913698827-pera-invest-as) | Ringerike | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.07.2026.
