---
title: "ØVERAASEN HOLDING AS (989116800): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØVERAASEN HOLDING AS i Gjøvik er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Thor Arve Øveraasen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989116800-overaasen-holding-as"
---

# ØVERAASEN HOLDING AS

Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet · Gjøvik

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 989 116 800
- Daglig leder: Thor Arve Øveraasen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −22 462 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 646 mill. kr (+19,2 % fra 2024)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 12,7 % i 2024
- Likviditet: 19,24 (meget god). Opp fra 18,74 i 2024
- Soliditet: 26,7 % (god). Ned fra 29,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,7 % | 9,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,8 % | 16,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,60 | 18,74 | 19,24 |
| Soliditet | 33,4 % | 29,4 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,4 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −104 | −100 | −22 |
| Årsresultat | 1 621 | 1 727 | 827 |
| Sum gjeld | 11 840 | 12 639 | 13 397 |
| Sum driftskostnader | 104 | 100 | 22 |
| Finansresultat | 1 725 | 1 826 | 849 |
| Resultat før skatt | 1 621 | 1 727 | 827 |
| Anleggsmidler | 15 589 | 15 589 | 16 796 |
| Omløpsmidler | 2 186 | 2 316 | 1 486 |
| Sum eiendeler | 17 776 | 17 905 | 18 282 |
| Egenkapital | 5 936 | 5 266 | 4 886 |
| Kortsiktig gjeld | 3 640 | 124 | 77 |
| Langsiktig gjeld | 8 199 | 12 516 | 13 319 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 472 370 | 541 472 | 645 596 |
| Driftsresultat | 8 500 | 588 | 31 466 |
| Årsresultat | 4 569 | −23 730 | 3 982 |
| Driftsmargin | 1,8 % | 0,1 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 468 947 | 500 447 | 605 342 |
| Sum driftskostnader | 463 870 | 540 884 | 614 129 |
| Finansresultat | −2 427 | −28 299 | −25 476 |
| Resultat før skatt | 6 073 | −27 712 | 5 990 |
| Anleggsmidler | 171 856 | 163 085 | 170 590 |
| Omløpsmidler | 380 177 | 372 032 | 461 656 |
| Sum eiendeler | 552 033 | 535 116 | 632 246 |
| Egenkapital | 83 085 | 34 669 | 26 904 |
| Kortsiktig gjeld | 247 097 | 296 309 | 425 894 |
| Langsiktig gjeld | 221 850 | 204 138 | 179 448 |

## Konsern

3 selskaper.

- ØVERAASEN HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [WIMA FUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/824956472-wima-future-as) (58 %)
    - [YETI MOVE AS](https://www.norscout.com/no/company/832138592-yeti-move-as) (13 ansatte)

## Ledelse og styre

- Thor Arve Øveraasen: Daglig leder og styrets leder
- Thor-Christian Øveraasen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fauchalds gate 7, 2815 Gjøvik
- Postadresse: c/o Tor Arve Øveraasen, Fauchalds gate 7, 2815 Gjøvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.920 Produksjon av maskiner og utstyr til bergverksdrift og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 02.12.2005
- Aksjekapital: 2 235 800 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Formål: Investering i aksjer, verdipapirer og fast eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000619688&sokeverdi=989116800&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000781603&sokeverdi=989116800&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KROG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997024559-krog-maskin-as) | Gjøvik | - | 6,03 mill. kr | +74,1 % |
| [SNOWFLAKE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997525132-snowflake-invest-as) | Gjøvik | - | 7,53 mill. kr | +2,2 % |
| [ØVERAASEN AS](https://www.norscout.com/no/company/985645566-overaasen-as) | Gjøvik | 85 | 627 mill. kr | +18,5 % |
| [MUSTAD SEALINE AS](https://www.norscout.com/no/company/919076763-mustad-sealine-as) | Gjøvik | - | - | - |
| [VINDHJULFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929976339-vindhjulfabrikken-as) | Gjøvik | - | 75 000 kr | - |
| [SIMULATORPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934445481-simulatorproduksjon-as) | Gjøvik | - | 160 000 kr | - |
| [MUSTAD AUTOLINE AS](https://www.norscout.com/no/company/986593268-mustad-autoline-as) | Gjøvik | 47 | 121 mill. kr | +5,3 % |
| [ANDERSEN GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934163265-andersen-group-as) | Flekkefjord | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
