---
title: "FAVUSEAL AS (989125834): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FAVUSEAL AS i Bærum hadde 6,91 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Christian Schlytter-Henrichsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989125834-favuseal-as"
---

# FAVUSEAL AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Bærum

Eid 71,3 % av [AMANDATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/965536205-amandator-as)

- Org.nr: 989 125 834
- Telefon: 0046855922462
- E-post: post@favuseal.com
- Nettsted: [favuseal.com](https://www.favuseal.com)
- Daglig leder: Christian Schlytter-Henrichsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,91 mill. kr (+137,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,92 mill. kr (Margin 42,2 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,7 % (meget god). Opp fra 14,7 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Ned fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 32,9 % (god). Ned fra 64,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,1 % | 67,2 % | 14,7 % | 26,7 % |
| Driftsmargin | 18,2 % | −20,9 % | −48,2 % | −18,5 % | 42,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,2 % | 16,3 % | 57,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,02 | 1,53 | 1,26 |
| Soliditet | 57,3 % | 46,3 % | 21,4 % | 64,9 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,2 | 3,7 | 0,5 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 479 | 3 481 | 2 710 | 2 904 | 6 906 |
| Driftsresultat | 1 912 | −726 | −1 305 | −537 | 2 915 |
| Årsresultat | 16 351 | −10 753 | 76 | 779 | 2 280 |
| Driftsmargin | 18,2 % | −20,9 % | −48,2 % | −18,5 % | 42,2 % |
| Sum gjeld | 18 536 | 16 419 | 15 557 | 2 982 | 9 608 |
| Sum driftskostnader | 8 567 | 4 207 | - | 3 441 | - |
| Finansresultat | 14 823 | −10 004 | - | 1 330 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 112 | 792 | 2 942 |
| Anleggsmidler | 2 314 | 3 091 | 3 886 | 3 935 | 2 883 |
| Omløpsmidler | - | - | 15 897 | 4 571 | 11 430 |
| Sum eiendeler | 43 439 | 30 569 | 19 784 | 8 506 | 14 312 |
| Egenkapital | 24 903 | 14 150 | 4 226 | 5 524 | 4 705 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 15 557 | 2 982 | 9 077 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 531 |

## Konsern

6 selskaper.

- [AMANDATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/965536205-amandator-as) (Morselskap)
  - FAVUSEAL AS (Denne bedriften)
    - [FAVUSEAL HVAC AS](https://www.norscout.com/no/company/930705411-favuseal-hvac-as)
    - [FAVUSEAL STEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/912340570-favuseal-steel-as)
    - [FAVUSEAL WIRE & CABLE AS](https://www.norscout.com/no/company/915054331-favuseal-wire-cable-as)
    - [METODOS AS](https://www.norscout.com/no/company/989002988-metodos-as)

## Ledelse og styre

- Christian Schlytter-Henrichsen: Daglig leder og styrets leder
- Mats Jakobsen: Styremedlem
- Per Ove Langeland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Løxaveien 17, 1351 Rud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 01.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2005
- Revisor: REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSMAKEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/967395137-regnskapsmakeren-as)
- Størrelse: Nr. 927 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling av løsninger for brannbeskyttelse og tjenester som naturlig faller sammen med dette. Samt herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. I tillegg kan selskapet drive kjøp og salg av eiendom og investere i børsnoterte selskaper.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659754&sokeverdi=989125834&spraak=nb)
- 28.10.2025: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000806670&sokeverdi=989125834&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000758493&sokeverdi=989125834&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000608262&sokeverdi=989125834&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PETTER STALSBERG SIKKERHETSOMSORG AS](https://www.norscout.com/no/company/974384248-petter-stalsberg-sikkerhetsomsorg-as) | Bærum | - | 7,54 mill. kr | −20,8 % |
| [NORDIC HOTEL SUPPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/985471568-nordic-hotel-support-as) | Bærum | - | 6,61 mill. kr | −5,3 % |
| [FOSSEN SHIPPING AS](https://www.norscout.com/no/company/911787016-fossen-shipping-as) | Bærum | - | 7,79 mill. kr | +202,2 % |
| [LABHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/928653382-labhuset-as) | Bærum | - | 6,19 mill. kr | +29,4 % |
| [SCAN POLYMER AS](https://www.norscout.com/no/company/990207976-scan-polymer-as) | Bærum | - | 7,91 mill. kr | +97,1 % |
| [AVENCO AS](https://www.norscout.com/no/company/988251607-avenco-as) | Bærum | - | 6,01 mill. kr | −8,6 % |
| [ESYLUX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/895465062-esylux-norge-as) | Bærum | - | 8,09 mill. kr | −31 % |
| [GATE SECURITY AS](https://www.norscout.com/no/company/996325326-gate-security-as) | Bærum | - | 4,81 mill. kr | +27,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
