---
title: "ØVRE HOMME AS (989130161): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØVRE HOMME AS i Nissedal hadde 1,36 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989130161-ovre-homme-as"
---

# ØVRE HOMME AS

Uoppgitt · Nissedal

- Org.nr: 989 130 161
- Styreleder: Ivar Dahl

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,36 mill. kr (+53,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 99,1 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,4 % i 2024
- Likviditet: 76,48 (meget god). Ned fra 104,24 i 2024
- Soliditet: 98,7 % (meget god). Ned fra 99,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,4 % | 6,4 % |
| Driftsmargin | 96,2 % | 96,8 % | 99,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,3 % | 6,5 % |
| Likviditetsgrad | 145,95 | 104,24 | 76,48 |
| Soliditet | 99,3 % | 99,0 % | 98,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 579 | 883 | 1 356 |
| Driftsresultat | 557 | 855 | 1 344 |
| Årsresultat | 467 | 671 | 1 061 |
| Driftsmargin | 96,2 % | 96,8 % | 99,1 % |
| Sum gjeld | 135 | 196 | 282 |
| Sum driftskostnader | 22 | 28 | 13 |
| Finansresultat | 33 | 4 | −2 |
| Resultat før skatt | 590 | 859 | 1 342 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 19 706 | 20 438 | 21 586 |
| Sum eiendeler | 19 706 | 20 438 | 21 586 |
| Egenkapital | 19 571 | 20 242 | 21 303 |
| Kortsiktig gjeld | 135 | 196 | 282 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ivar Dahl: Styrets leder
- Inger Lise Bakke: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Homme 122, 3855 Treungen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 01.12.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [HASLESTAD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/912439461-haslestad-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 102 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og selskapsandeler samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000270873&sokeverdi=989130161&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKANE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936155537-bakkane-holding-as) | Nissedal | - | 0 kr | - |
| [SVAE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/958110197-svae-invest-as) | Bærum | - | 1,36 mill. kr | - |
| [HAMANI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921885652-hamani-holding-as) | Skien | - | 1,36 mill. kr | −36,9 % |
| [CVC AS](https://www.norscout.com/no/company/916809557-cvc-as) | Oslo | - | 1,36 mill. kr | −41,6 % |
| [ESA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924673370-esa-invest-as) | Stavanger | - | 1,35 mill. kr | - |
| [ADDUCO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926562460-adduco-holding-as) | Moss | - | 1,36 mill. kr | −17,5 % |
| [ANDRINO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927846608-andrino-holding-as) | Grimstad | - | 1,35 mill. kr | - |
| [HATLE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931568213-hatle-invest-as) | Bergen | - | 1,36 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.05.2026.
