---
title: "A70 INVEST AS (989132636): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "A70 INVEST AS i Vegårshei hadde 0 kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Olav Aas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989132636-a70-invest-as"
---

# A70 INVEST AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Detaljhandel med sportsvarer · Vegårshei · Etablert 2005

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 989 132 636
- Telefon: 37 16 90 00
- Daglig leder: Olav Aas (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 0 kr
- Driftsresultat 2024: −98 597 kr
- Konsernets driftsinntekter 2023: 161 mill. kr (+24,1 % fra 2022)

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 24,3 % (meget god). Ned fra 49,6 % i 2023
- Likviditet: 17,98 (meget god). Opp fra 14,27 i 2023
- Soliditet: 95,9 % (meget god). Opp fra 93,6 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,5 % | 49,6 % | 24,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 15,1 % | 49,9 % | 4,5 % |
| Likviditetsgrad | 176,39 | 20,72 | 14,27 | 17,98 |
| Soliditet | 99,6 % | 96,5 % | 93,6 % | 95,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | - | - | 0 |
| Driftsresultat | −54 | −21 | −61 | −99 |
| Årsresultat | 5 981 | 1 440 | 6 568 | 653 |
| Sum gjeld | 33 | 377 | 1 096 | 558 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 99 |
| Finansresultat | - | - | - | 752 |
| Resultat før skatt | 5 981 | 1 440 | 6 568 | 653 |
| Anleggsmidler | 3 053 | 2 848 | 1 504 | 3 567 |
| Omløpsmidler | 5 821 | 7 810 | 15 640 | 10 042 |
| Sum eiendeler | 8 874 | 10 658 | 17 144 | 13 609 |
| Egenkapital | 8 841 | 10 281 | 16 048 | 13 050 |
| Kortsiktig gjeld | 33 | 377 | 1 096 | 558 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 129 401 | 160 536 |
| Driftsresultat | 2 201 | 13 001 |
| Årsresultat | 2 395 | 11 498 |
| Driftsmargin | 1,7 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 28 219 | 35 087 |
| Sum driftskostnader | 127 200 | 147 534 |
| Finansresultat | 974 | 1 314 |
| Resultat før skatt | 3 175 | 14 315 |
| Anleggsmidler | 8 711 | 7 074 |
| Omløpsmidler | 49 874 | 66 672 |
| Sum eiendeler | 58 585 | 73 746 |
| Egenkapital | 30 366 | 38 659 |
| Kortsiktig gjeld | 16 531 | 20 306 |
| Langsiktig gjeld | 11 688 | 14 781 |

## Konsern

2 selskaper.

- A70 INVEST AS (Denne bedriften)
  - [BROWNELLS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914633508-brownells-norge-as) (5 ansatte)

## Ledelse og styre

- Olav Aas: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Østre Mjåvatn 52, 4985 Vegårshei
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 16.12.2005
- Aksjekapital: 220 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [AGDER-TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/981497023-agder-team-revisjon-as)
- Formål: Investere i aksjer og andeler i andre selskaper samt hva som dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000542037&sokeverdi=989132636&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BROWNELLS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914633508-brownells-norge-as) | Vegårshei | 5 | 16,6 mill. kr | +9,6 % |
| [VEGÅRSHEI SOLSKJERMING AS](https://www.norscout.com/no/company/927251078-vegarshei-solskjerming-as) | Vegårshei | - | 2,69 mill. kr | +2,2 % |
| [HAGANE AS](https://www.norscout.com/no/company/937442785-hagane-as) | Vegårshei | - | - | - |
| [TELEMARKSVEIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914071860-telemarksveien-as) | Vegårshei | - | 2,74 mill. kr | −21,4 % |
| [UBERGSMOEN 24/7 AS](https://www.norscout.com/no/company/931125486-ubergsmoen-24-7-as) | Vegårshei | - | 5,51 mill. kr | +13,4 % |
| [MYRA MANUFAKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/919206853-myra-manufaktur-as) | Vegårshei | 5 | 4,16 mill. kr | +7,2 % |
| [MAGNE MADSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981049098-magne-madsen-as) | Vegårshei | 6 | 5,11 mill. kr | −3,4 % |
| [HÆ! FASHION AS](https://www.norscout.com/no/company/931024752-hae-fashion-as) | Vegårshei | 10 | 1,21 mill. kr | −0,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
