---
title: "RUNE SALEN HOLDING AS (989145428): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUNE SALEN HOLDING AS i Sula hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Salen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989145428-rune-salen-holding-as"
---

# RUNE SALEN HOLDING AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Sula

- Org.nr: 989 145 428
- Telefon: 70 19 12 46
- Daglig leder: Rune Salen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −1 804 kr
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,2 % (meget god). Opp fra 11,3 % i 2024
- Likviditet: 1 206,26 (meget god). Opp fra 605,93 i 2024
- Soliditet: 99,1 % (meget god). Opp fra 98,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,3 % | 23,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,7 % | 22,4 % |
| Likviditetsgrad | 303,84 | 605,93 | 1 206,26 |
| Soliditet | 97,9 % | 98,5 % | 99,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 0 |
| Driftsresultat | 0 | −1 | −2 |
| Årsresultat | 684 | 369 | 1 129 |
| Sum gjeld | 88 | 67 | 52 |
| Sum driftskostnader | 0 | 1 | 2 |
| Finansresultat | 687 | 379 | 1 141 |
| Resultat før skatt | 687 | 378 | 1 140 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 4 248 | 4 595 | 5 709 |
| Sum eiendeler | 4 248 | 4 595 | 5 709 |
| Egenkapital | 4 159 | 4 528 | 5 657 |
| Kortsiktig gjeld | 14 | 8 | 5 |
| Langsiktig gjeld | 74 | 59 | 0 |

## Ledelse og styre

- Rune Salen: Daglig leder og styrets leder
- Anne Lise Salen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Rune Salen, Stadsnesvegen 45, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 12.12.2005
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Formål: Selskapets formål er investeringer i aksjer og andre verdipapirer, utleie av arbeidskraft og andre tjenester, samt enhver form for deltakelse i andre selskaper og annen virksomhet av økonomisk art.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000497830&sokeverdi=989145428&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000608269&sokeverdi=989145428&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOLØY INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988807621-soloy-invest-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [LUMARE AS](https://www.norscout.com/no/company/989170708-lumare-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [SALEVIKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986982132-saleviken-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [ELAN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989199226-elan-holding-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [BJØRN SOLHEIM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931659693-bjorn-solheim-invest-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [HUMLEN & MOLVÆR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989234226-humlen-molvaer-invest-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [ILU AS](https://www.norscout.com/no/company/889234032-ilu-as) | Sula | - | 6 000 kr | - |
| [HAREJSÅNÆRSAGT AS](https://www.norscout.com/no/company/999127878-harejsanaersagt-as) | Sula | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
