---
title: "E. ANDERSEN HOLDING AS (989181017): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "E. ANDERSEN HOLDING AS i Larvik hadde 789 600 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989181017-e-andersen-holding-as"
---

# E. ANDERSEN HOLDING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Larvik

- Org.nr: 989 181 017
- Styreleder: Erik Andersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 789 600 kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 584 266 kr (Margin 74 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,6 % (god). Ned fra 21,3 % i 2024
- Likviditet: 1,53 (god). Ned fra 3,44 i 2024
- Soliditet: 87,6 % (meget god). Ned fra 93,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,3 % | 12,6 % |
| Driftsmargin | 69,8 % | 75,4 % | 74,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 24,6 % | 13,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 3,44 | 1,53 |
| Soliditet | 77,2 % | 93,7 % | 87,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 790 | 790 | 790 |
| Driftsresultat | 551 | 595 | 584 |
| Årsresultat | 3 124 | 2 391 | 1 471 |
| Driftsmargin | 69,8 % | 75,4 % | 74 % |
| Sum gjeld | 2 670 | 766 | 1 649 |
| Sum driftskostnader | 239 | 194 | 205 |
| Finansresultat | 2 678 | 1 919 | 1 014 |
| Resultat før skatt | 3 229 | 2 514 | 1 598 |
| Anleggsmidler | 8 332 | 11 193 | 11 150 |
| Omløpsmidler | 3 377 | 1 002 | 2 099 |
| Sum eiendeler | 11 709 | 12 195 | 13 249 |
| Egenkapital | 9 039 | 11 429 | 11 600 |
| Kortsiktig gjeld | 1 778 | 291 | 1 373 |
| Langsiktig gjeld | 893 | 474 | - |

## Ledelse og styre

- Erik Andersen: Styrets leder
- Heidi Andersen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Gjærdal 9, 3271 Larvik
- Postadresse: Postboks 138, 3251 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 09.11.2005
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/939725709-saga-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 2 477 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og andeler, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000176262&sokeverdi=989181017&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TH BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/913964365-th-bil-as) | Larvik | - | 909 721 kr | −10,7 % |
| [LEINÆS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934176928-leinaes-holding-as) | Larvik | - | 373 924 kr | - |
| [MECHTECH AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/934890485-mechtech-auto-as) | Larvik | - | 2,37 mill. kr | - |
| [CARTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/979479557-cartech-as) | Larvik | - | 370 355 kr | - |
| [TJØLLING BIL & BÅT AS](https://www.norscout.com/no/company/989032151-tjolling-bil-bat-as) | Larvik | - | 2,64 mill. kr | −9,0 % |
| [BEST BILPLEIE 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/935318882-best-bilpleie-1-as) | Larvik | - | 296 552 kr | - |
| [ERIKS BILPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/997284542-eriks-bilpleie-as) | Larvik | - | 3,23 mill. kr | +5,9 % |
| [BENJI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926382918-benji-holding-as) | Larvik | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
