---
title: "STØRSETH HOLDING AS (989182196): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STØRSETH HOLDING AS i Stjørdal hadde 551 293 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Størseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989182196-storseth-holding-as"
---

# STØRSETH HOLDING AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Stjørdal

- Org.nr: 989 182 196
- Daglig leder: Per Størseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 551 293 kr (+18,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 273 736 kr (Margin 49,7 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,2 % (meget god). Opp fra 28,8 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Ned fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 25,2 % (god). Ned fra 39,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,8 % | 32,2 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 53,9 % | 49,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 45,9 % | 96,5 % |
| Likviditetsgrad | 13,81 | 1,53 | 1,21 |
| Soliditet | 93,4 % | 39,2 % | 25,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 1,5 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 452 | 464 | 551 |
| Driftsresultat | 31 | 250 | 274 |
| Årsresultat | 42 | 262 | 283 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 53,9 % | 49,7 % |
| Sum gjeld | 52 | 622 | 549 |
| Sum driftskostnader | 421 | 214 | 278 |
| Finansresultat | 11 | 12 | 9 |
| Resultat før skatt | 42 | 262 | 283 |
| Anleggsmidler | 70 | 70 | 67 |
| Omløpsmidler | 722 | 954 | 666 |
| Sum eiendeler | 792 | 1 024 | 734 |
| Egenkapital | 740 | 402 | 185 |
| Kortsiktig gjeld | 52 | 622 | 549 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Størseth: Daglig leder og styrets leder
- Bente Størseth: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 7520 Hegra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 07.12.2005
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 90 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forvaltning av kapital og tilhørende virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Kunngjøringer

- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126870&sokeverdi=989182196&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELLSAGA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/933863255-hellsaga-eiendom-as) | Stjørdal | - | 1,5 mill. kr | 0,0 % |
| [VED OG MASKIN TJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926918311-ved-og-maskin-tjenester-as) | Stjørdal | - | 525 502 kr | −61,6 % |
| [TRECO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/935885159-treco-eiendom-as) | Stjørdal | - | 4,22 mill. kr | −74,6 % |
| [TRECO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988443212-treco-holding-as) | Stjørdal | - | - | - |
| [GREENS RAMMEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/984701012-greens-rammefabrikk-as) | Stjørdal | - | 4,38 mill. kr | −12,7 % |
| [VEIEN HJEM TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/911909499-veien-hjem-trondheim-as) | Stjørdal | - | 9,55 mill. kr | +112,3 % |
| [TRECO AS](https://www.norscout.com/no/company/988621684-treco-as) | Stjørdal | 6 | 14,3 mill. kr | −10,3 % |
| [HELL SAGBRUK & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/989379429-hell-sagbruk-hovleri-as) | Stjørdal | 22 | 63,2 mill. kr | +11,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
