---
title: "ESTIA AS (989190695): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESTIA AS i Porsgrunn hadde 6 010 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/989190695-estia-as"
---

# ESTIA AS

Uoppgitt · Porsgrunn

- Org.nr: 989 190 695
- Styreleder: Leif Svarstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6 010 kr
- Driftsresultat 2025: −319 279 kr (Margin −5 312,5 %)
- Etablert: 2005

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,6 % (svak). Opp fra 1,8 % i 2024
- Likviditet: 121,54 (meget god). Opp fra 104,73 i 2024
- Soliditet: 99,4 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,8 % | 3,6 % |
| Driftsmargin | −1 190,2 % | - | −5 312,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,5 % | −9,8 % |
| Likviditetsgrad | 35,84 | 104,73 | 121,54 |
| Soliditet | 98,2 % | 99,4 % | 99,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 | 0 | 6 |
| Driftsresultat | −357 | −260 | −319 |
| Årsresultat | 256 | 95 | −1 721 |
| Driftsmargin | −1 190,2 % | - | −5 312,5 % |
| Sum gjeld | 341 | 114 | 100 |
| Sum driftskostnader | 387 | 260 | 325 |
| Finansresultat | 646 | 349 | −1 348 |
| Resultat før skatt | 289 | 89 | −1 667 |
| Anleggsmidler | 6 300 | 6 151 | 4 019 |
| Omløpsmidler | 12 219 | 11 922 | 12 119 |
| Sum eiendeler | 18 520 | 18 073 | 16 138 |
| Egenkapital | 18 179 | 17 959 | 16 038 |
| Kortsiktig gjeld | 341 | 114 | 100 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Leif Svarstad: Styrets leder
- Elin Svarstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hesteskoen 60, 3924 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 16.12.2005
- Tidligere navn: NORSK FORRETNINGSUTVIKLING AS (2006 til 2015)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Regnskapsfører: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Størrelse: Nr. 5 853 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Deltakelse i andre selskaper, generell konsulent- og investeringsvirksomhet, herunder handel med verdipapirer, investering i selskaper, eiendom og andre aktiva.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000542250&sokeverdi=989190695&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000614538&sokeverdi=989190695&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TEIGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/933394220-teigen-invest-as) | Porsgrunn | - | 6 600 kr | - |
| [TB INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/818061722-tb-invest-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [KVELLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915586066-kvelland-holding-as) | Porsgrunn | - | 8 730 kr | - |
| [HCHI AS](https://www.norscout.com/no/company/820663462-hchi-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [GLIMSDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928488462-glimsdal-holding-as) | Porsgrunn | - | 15 000 kr | - |
| [MUTANS AS](https://www.norscout.com/no/company/822018602-mutans-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |
| [RK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/928238377-rk-eiendom-as) | Porsgrunn | - | 17 885 kr | - |
| [ABSOLUTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/825031022-absolute-holding-as) | Porsgrunn | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.07.2026.
